Poruszające wyznanie Dawida Woskaniana nt. zespołu Tourette’a

Poruszające wyznanie Dawida Woskaniana nt. zespołu Tourette’a. W rozmowie z dziennikarzami „Vivy”, zwycięzca 8. edycji programu Top Model opowiedział o swojej chorobie.

 

Poruszające wyznanie Dawida Woskaniana nt. zespołu Tourette’a.

Gdy chory na zespół Tourette’a Dawid pojawił się na castingu do programu Top Model, jurorzy mieli mnóstwo obaw. Mimo wszystko, postanowili dać mu szansę. Szybko okazało, że chłopak potrafi panować nad objawami choroby podczas sesji. Jego siła i determinacja doprowadzały do łez jurorki: Joannę Krupę i Kasię Sokołowską.

 

 

 

Ogromna charyzma i wewnętrzna siła sprawiły, że Dawid został zwycięzcą 8 edycji programu Top Model. Jak wspomina swój udział w programie? Kiedy zdał sobie sprawę, że ma szanse na wygraną?

 

 

 

Wiem, że wygrałem, bo jestem dobry w tym, co robię. Ludzie na mnie głosowali, bo jestem przykładem, że nie ma rzeczy niemożliwych. I tym wszystkim, którzy na mnie głosowali, jestem bardzo wdzięczny. Choć muszę przyznać, że na początku nie spodziewałem się wygranej. Dawałem sobie szansę na dotarcie gdzieś do połowy programu. Ale im dalej w las… W pewnym momencie pomyślałem: Gościu, możesz naprawdę wygrać! – przyznał w rozmowie z dziennikarzami Vivy, zwycięzca Top Model.

 

 

 

Dawid nie ukrywa, że wielu chorych na zespół Tourette’a skontaktowało się z nim za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

 

Piszą do mnie, że dzięki mojemu udziałowi w programie mniej osób wytyka ich palcami. Że rówieśnicy w szkołach zaczęli zwracać się do nich grzeczniej, w końcu zostali zaakceptowani. Cieszę się, że w jakiś sposób zostałem ich „ambasadorem”. Ale, szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że mój udział w „Top Model” miał aż taki oddźwięk. Ludzie boją się nieznanego. I doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to jest naturalny odruch, gdy widzi się taką osobę jak ja – tłumaczy Dawid.

 

Zobacz także: Tak zaczynał Justin Bieber! PO SIECI KRĄŻY NAGRANIE…

Źródło: Viva

Zdjęcie: YoutubeKomentarze