Poseł Jaskóła: Urban by się uśmiał

Tomasz Jaskóła, poseł z klubu Kukiz’15, powiedział, że manipulacja mediów publicznych może zostać zakończona tylko poprzez ich prywatyzację.

Poseł Jaskóła twierdzi, że media publiczne należy sprywatyzować, „dlatego, że nie ma żadnych mediów narodowych, nie było wcześniej też telewizji z misją publiczną, tylko była telewizja partii politycznych, które usprawiedliwiają działania rządu”.

— Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest niepotrzebna jest przedmiotem gry – powiedział poseł Jaskóła, dodając, że w normalnych krajach nie ma czegoś takiego jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i jest pluralizm mediów.

Polityk sprzeciwia się też wprowadzeniu 15-złotowego abonamentu.

— Pierwszy raz zobaczyłem Wiadomości od trzech lat, bo nie oglądam. Komuna głęboka, populistyczna i to będzie z mediów publicznych – ocenił poseł Jaskóła. — Uwolnijcie media! Zakażcie płacenia tych 15 złotych, bo niektórzy mają dwa liczniki, trzy, pięć liczników – zaapelował. — Psujecie Państwo [zwrocił się do posłów PiS – przyp. BR] telewizję jak od 26 lat. Urban by się uśmiał – zakończył.

BRKomentarze