POŚMIERTNY GEJOWSKI ślub POLICJANTA! Takie rzeczy naprawdę dzieją się we FRANCJI!

To co dzieje się na świecie coraz bardziej nas szokuje! W przypadku tej historii nie dość, że mamy do czynienia ze ślubem z osobą zmarłą, to jeszcze jest to ceremonia gejowska!

 

Francuski policjant, który został zabity przez dżihadystę na paryskim Champs Elysees w kwietniu, pośmiertnie poślubił swojego gejowskiego partnera!

 

Ślub zmarłego Xavier Jugelé i Etienne Cardiles był prowadzony w obecności byłego prezydenta Francois Hollande i burmistrza Paryża Anne Hidalgo. Było to możliwe, ponieważ Francja jest jednym z niewielu krajów, w których małżeństwo pośmiertne jest dozwolone przez prawo.
Jugelé został zastrzelony 20 kwietnia podczas służby na Champs Elysees.  Atakujący Karim Cheurfi, został zastrzelony przez siły bezpieczeństwa.

 

Xavier Jugelé, lat 37, był aktywnym promotorem praw homoseksualnych. Był w związku cywilnym i nie miał dzieci.

Ceremonia, która odbyła się we wtorek uważana jest za pierwszy pośmiertny ślub gejowski, który odbył się we Francji, a więc prawdopodobnie także na świecie.

 

Pytanie, co to jest za ślub, gdy druga osoba nie może złożyć przysięgi i gdy standardowa przysięga dotyczącą wspólnego życia nie może zostać spełniona? Oraz czy ślub dwóch mężczyzn to małżeństwo…?

ms, źródło: bbc, twitterKomentarze