Dwa postępowania PROKURATURY w sprawie sobotniej USTAWKI KIBOLI!

Dwa postępowania prokuratury w sprawie sobotniej ustawki kibiców na autostradzie A1 w Krzyżanowie w Łódzkiem. Przypominamy, że ranny w wyniku zdarzenia kibic z Zabrza nadal przebywa w szpitalu.

 

Bijatyka kiboli w Krzyżanowie w województwie Łódzkim i dwa postępowania prokuratury. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby.

 

Do ustawki  między kibicami Górnika Zabrze i Stali Stalowa Wola doszło na krajowej autostradzie A1 w Krzyżanowie. Kibice „Stalówki” zrobili sobie postój na MOP-ie w Krzyżanowie w województwie Łódzkim. Po pewnym czasie w tym samym miejscu pojawili się kibice z Zabrza zmierzający na mecz do Gdańska.

 

W trakcie interwencji policji jeden z kibiców Górnika został postrzelony gumową kulą w szyję. Kula tak głęboko utkwiła w ciele głęboko, że wymagała operacyjnego usunięcia. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo – najbliższych dniach ma on zostać przesłuchany. 

 

Podczas interwencji funkcjonariusze użyli również gazu łzawiącego.  Prokuratura zdecydowała wszczęcie dwóch postępowań, jedno z postępowań ma na celu sprawdzenie, czy policyjna interwencja przebiegała we właściwy sposób, drugie dotyczy udziału w bójce dwóch grup kibiców.

 

O sprawie pisaliśmy również TUTAJ.

 

Źródło: rmf

Fot: facebook

kgKomentarze