POSTĘPOWO! Parlament debatował nad legalizacją HOMO-MAŁŻEŃSTW, w pewnym momencie homoseksualny polityk zrobił coś NIESPODZIEWANEGO… [VIDEO]

O jego decyzji rozpisały się wszystkie światowe media. Będzie nowy symbol dla ruchu LGBT?

 

Australijski parlament obradował niedawno nad legalizacją małżeństw osób tej samej płci. W czasie dyskusji nad tym tematem i problemem homofobii głos zabrał znany polityk, Tim Wilson, który jest zadeklarowanym gejem.

 

W emocjonalnym przemówieniu poruszył temat szykan jakie spotkały go z powodu bycia homoseksualistą. 37-letni poseł partii liberalnej opowiedział o przeżyciach swoich i swojego wieloletniego partnera Ryana Bolgera:

 

„Na koniec pozostaje zadać jedno pytanie… Ryanie Patricku Bolgerze… wyjdziesz za mnie?”

Oświadczyny wywołały lekką konsternację na sali, ale jako że zostały przyjęte – australijscy parlamentarzyści nagrodzili parę narzeczonych owacją na stojąco.

 

Były to pierwsze oświadczyny w australijskim parlamencie. Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy homoseksualni politycy będą mogli się pobrać – deputowani poparli projekt. Teraz trafił pod obrady senatu. W australijskim społeczeństwie jest poparcie dla tej zmiany, czego wyrazem było niedawne referendum.

 

Komentarze