Poszedł nad rzekę na ryby. Zamiast tego wyłowił skarb sprzed 700 lat!

Zupełnie niesamowitego odkrycia dokonał wędkarz z hiszpańskiej Galicji, który wybrał się niedawno nad rzekę Sar na wędkowanie. Jednak zamiast ryb wypatrzył wystający z dna rzeki podejrzany kształt. Od razu poczuł, że to coś ważnego i wartościowego! 

Znaleziska dokonano w północno-zachodniej Hiszpanii, nieopodal miejscowości A Estrada. Kamienny posąg Matki Bożej znajdował się do połowy w korycie rzeki. Prawdopodobnie jest pamiątką po pielgrzymach, którzy od setek lat zmierzali szlakiem do Santiago de Compostela, jednego z najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskiego świata.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczna śmierć burmistrza Drobina. Zginął przygnieciony przez maszynę

 

Fernando Brey Quintela, który odnalazł rzeźbę powiedział, że nie miał żadnych problemów z identyfikacją rzeźby. Gdy tylko ją zobaczył, od razu wiedział, że ma do czynienia z ważnym zabytkiem.

 

Postać jest ukoronowana, a na rękach trzyma dzieciątko. Do tego otaczają ją przedstawienia aniołów, dlatego żaden ze specjalistów nie miał wątpliwości, że chodzi właśnie o Matkę Bożą. Ze wstępnych oględzin wynika, że figurka pochodzi z XIV wieku.

 

Figura trafiła do Muzeum Pielgrzymowania w Santiago de Compostela, gdzie zostanie poddana dalszym badaniom. Wszystko wskazuje na to, że niegdyś znajdowała się w jednym z kościołów lub innych budowli w rejonie Santiago de Compostela. Jak jednak znalazła się w rzece? Tego jednak nie wiadomo.Komentarze