Poszła na KWARANTANNĘ przez pomyłkę! Ale skandal!

Kobieta poszła na kwarantannę przez pomyłkę! Ale skandal! O co chodzi?

Kobieta została objęta kwarantanną, choć wróciła do kraju przed wprowadzeniem tego obowiązku! Ale skandal! Jak mogło dojść do takiej pomyłki?

– Okazało się, że informacja o przekroczeniu granicy została wprowadzona do systemu EWP dopiero po pięciu dniach, a wtedy system automatycznie objął ją kwarantanną. Policja, która ścigała panią B., nie popełniła jednak błędu, bo nie mogła skorygować danych w systemie EWP. Natomiast dzięki interwencji RPO udało się zatrzymać postępowanie przed sanepidem. Wszystko to zajęło rok, w czasie którego RPO musiał wysłać 20 pism i przeanalizować tyleż odpowiedzi z kilku instytucji państwowych, które wspólnie zamknęły „w systemie” panią B – podał Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zobacz także: Jesz RYBY? Nie mamy dla Ciebie dobrych wieści!

Negatywne stany prawne częściowo naprawiono. Postępowanie wykroczeniowe zostało umorzone, a wpis na listę osób objętych kwarantanną usunięto. Podjęto też kroki w celu unieważnienia decyzji o skierowaniu na kwarantannę.

– Sprawę zakończono, informując wnioskodawczynię, że oczekiwane przez nią wsparcie przez Rzecznika jej roszczeń odszkodowawczych, których zamierza dochodzić na drodze sądowej od organów biorących udział w procedurze nadania kwarantanny, przekracza zakres uprawnień Rzecznika – dodał.

Zobacz także: Zmiany w sprawie szczepień! SPRAWDŹ, kiedy dostaniesz szczepionkę!

Wszystko wygląda na duży skandal. Znowu okazuje się, że machina urzędnicza jest mocniejsza od przepisów prawa i zwykłej empatii.

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze