Poszło pismo do Kurskiego! „Pan Zenek Martyniuk i inne gwiazdy disco-polo…”

Jacek Kurski

Dla Jacka Kurskiego każdy dzień niesie ze sobą wiele niepewności. Tym bardziej, że trwa żywa dyskusja nt. dwóch miliardów dofinansowania Telewizji Polskiej. Sytuacja o tyle jest poważna, że większość opinii publicznej jest zbulwersowana, że taka astronomiczna suma pójdzie na „propagandę”.

 

W związku z tym ewentualnym dofinansowaniem stacji Kurskiego Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych napisała do prezesa TVP otwarty list! A w nim czytamy:

 

Zarząd Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych – organizacji parasolowej reprezentującej 50 organizacji chorych na nowotwory w Polsce – uważa, że powinien pan, jako już faktyczny dysponent tej kwoty, zapoznać się z naszą opinią o możliwościach jej wykorzystania w celu poprawy zdrowia Polaków

 

Autorzy listu podkreślają, że choć opozycja chciała, aby przeznaczyć te 2 miliardy na Onkologię to i tak problem chorób nowotworowych nie zniknie. Piszą:

 

Nie negujemy, że na pełnienie swojej misji polskie media publiczne – podobnie jak narodowe stacje w innych krajach – potrzebują odpowiednie środki. Jednak zdaniem liderów PKPO w misję narodowych mediów wpisane jest propagowanie szeroko rozumianej kultury, w tym także kultury zdrowotnej społeczeństwa. (…) Skoro parlament przyznał dodatkowe 2 mld zł publicznym mediom na pełnie ich misji, powinny się one z nich wywiązać, tym bardziej że zdrowie, a zwłaszcza onkologia, są priorytetem rządu.

 

 

Na koniec listu padła propozycja, aby zorganizować koncert z udziałem Zenka Martyniuka!

 

Z pewnością włączyłby się w nią pan Zenek Martyniuk i inne gwiazdy disco polo, a także artyści reprezentujący inne style muzyki, np.pani Małgorzata Walewska. Koncert charytatywny na rzecz chorych na rak „MUZYKA kontra RAK. Od disco do opery” mógłby być jednym z projektów, który chętnie zrealizowalibyśmy z TVP

 

ZOBACZ: Ujawniono jak zarabiała na życie żona Zenka Martyniuka! Lata temu uprawiała zawód…

 

 

Źródło: WPKomentarze