NIE MA POWODU DO DUMY, JEST ŹLE! Co piąty Polak przyznaję się do tego, że…

WOLI PRACOWAĆ NA CZARNO!

Podobnież życie w Polsce uległo znacznej poprawie i podobnież spadło bezrobocie.

„Podobnież” to chyba właściwe słowo tu użyte. Jak wynika bowiem z badań Polacy radzą sobie jak mogą, ponieważ pomimo obietnic składanych przez rząd jest po prostu źle. Dlaczego?

Jak się okazuje co piąty Polak czyli jakieś 21 proc. naszego społeczeństwa przyznaje się do pracy na czarno, a niemal połowa badanych to jest 44 proc. jest zdania, że w naszym kraju nie ma sensu i nie opłaca się pracować uczciwie. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

Dalej jest jeszcze ciekawiej, jak się bowiem okazuje najwięcej osób, które twierdzą że w ciągu ostatniego roku pracowały na czarno, jest wśród zwolenników ruchu Kukiz’15 (39 proc.), podobnie jest z tymi, które uważają, że w Polsce nie opłaca się pracować na umowę (63 proc. Kukiz’15).

Natomiast aż 62 proc. zapytanych przyznaje się, że zna przynajmniej jedną osobę, która w ciągu ostatniego roku pracowała „na czarno”.

Jaki jest powód zjawiska tzw. szarej strefy? To proste. Zbyt wysokie koszty ponoszone przez pracodawców powodują, że oferują oni głodowe płace za które nie da się przetrwać, dlatego ludzie wolą pracować bez umowy i powiedzmy żyć „lepiej” niż mieć opłacone wszystkie składki i biedować.

Jeśli rząd nic z tym nie zrobi, a będzie nadal obiecywał gruszki na wierzbie, sytuacja będzie się nasilać i Polacy będą musieli sobie jakoś radzić.

Źródło Wprost, ciekaweliczby.pl

 

 

 Komentarze