Powrót do szkół! MEN podało datę.

Powrót do szkół coraz bliżej? Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek podał daty.


Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek podał prawdopodobne daty powrotu uczniów szkół. Jak wynika z przekazanych informacji, uczniowie będą mogli powrócić do szkolnych ławek krótko po feriach. Wszystko zostanie jednak przesądzone w oparciu o szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

Aktualnie w całej Polsce szkoły są zamknięte. Wszyscy uczniowie pozostają w domach i zajęcia odbywają online. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło możliwe terminy powrotu do tradycyjnej formy nauczania. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Odpowiedzi jest kilka.

Najbardziej prawdopodobna data powrotu młodszych klas, to termin krótko po zakończeniu ferii zimowych – 18 stycznia. Nie jest wykluczone, że także licealiści oraz starsze klasy szkoły podstawowej powrócą do tradycyjnych lekcji w klasach w tym samym terminie. Jak wynika z zapowiedzi szefa resortu Edukacji Przemysława Czarnka – wszystko zależy od zmian sytuacji epidemiczne w kraju.

-Najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót po 17 stycznia, czyli po feriach zimowych klas I-III, a być może też klas ósmych i klas maturalnych. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się pandemia koronawirusa. Wszystko zależy też od nas, od odpowiedzialności naszego społeczeństwa w czasie Świąt i następnych tygodni – powiedział na antenie TVP Info Przemysław Czarnek.

Na wszystko musimy być przygotowani, także na okoliczność dalszej nauki zdalnej. Dążymy do tego, żeby dzieci jak najwcześniej wróciły do szkół – dodał minister edukacji.Komentarze