POŻAR w obozie dla uchodźców! Opublikowano DRAMATYCZNE nagrania

Według komunikatu podanego przez telewizję Al-Dżazira, w dniu dzisiejszym doszło do wybuchu tragicznego w skutkach pożaru. Ma on miejsce w Koks Badźar w Bangladeszu. Ogień pochłonął obóz dla uchodźców z Birmy. W wyniku katastrofy śmierć poniosły przynajmniej 3 osoby, a setki prowizorycznych obiektów mieszkalnych zostały zniszczone.

 

Jak informuje turecka agencja prasowa Anadolu, na razie pojawiły się doniesienia o śmierci 3 osób. Zawiadomił ją o tym jeden z uchodźców ze wspólnoty Rohingja z Birmy. Ofiarami tragedii są 19-letnia dziewczyna, a także dwójka dzieci w wieku 9 i 6 lat. Ponadto, pojawiają się pogłoski o zniszczeniu minimum 700 namiotów i chat. Poniżej kilka dramatycznych nagrań opublikowanych w Internecie, na których widać wielki czarny dym, który przykrywa ogromny fragment obozu Balukhali 1.

 

Do tragedii doszło około godziny 10:30 polskiego czasu. Niestety mimo wszelkich starań, płomienie nadal nie zostały opanowane.

 

Warto nadmienić, że nie jest to pierwszy taki przypadek w tej okolicy. W styczniu miał miejsce pożar w obozie Nayapara, który strawił domy ponad 500 rodzin.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Fot.: Pixabay

Komentarze