Pożar w przedszkolu. W środku były dzieci!

O krok od tragedii w przedszkolu w Oleśnicy. Budynek zaczął się palić. W przedszkolu znajdowały się dzieci!

– 11.08.2020 r. o godzinie 11:22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w przedszkolu przy ul. Wileńskiej. Dyżurny zadysponował na miejsce dwa samochody gaśnicze, drabinę oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Pierwsze zastępy dotarły na miejsce po trzech minutach od momentu otrzymania zgłoszenia – informuje w komunikacie Państwowa Straż Pożarna.

pożar

Do pożaru doszło w pomieszczeniu socjalnym. Zadymiony był także hol budynku. Wszystkie osoby (50 dzieci i 12 osób dorosłych) ewakuowały się na plac wewnętrzny przedszkola.

– Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyłączyli zasilanie w obiekcie, a następnie, zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do niego z linią gaśniczą. Dokonano przeszukania pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu zlokalizowania ewentualnych poszkodowanych oraz źródła pożaru i zadymienia. Jak się okazało pożar miał miejsce w pomieszczeniu socjalnym, gdzie doszło do zapalenia się przepływowego ogrzewacza wody. Pożarem objęta została także część wyposażenia – podała straż.

Budynek został przewietrzony oraz oddymiony przy wykorzystaniu wentylatora osiowego.

– Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń urządzeniami wykrywczo-pomiarowymi przekazano obiekt właścicielce. Jednocześnie strażacy wyrazili uznanie dla gospodarzy obiektu i opiekunów dzieci, jak również dla samych maluchów, za ich postawę w sytuacji zagrożenia – poinformowała PSP.

Zobacz także: Sami proszą się o śmierć. Policjanci przerażeni bezmyślnością kierowców

Fot. Pixabay, Państwowa Straż PożarnaKomentarze