Poznajesz tego słodkiego malca? Dziś jest bezkompromisowym, znanym na całym świecie politykiem

Poznajesz tego słodkiego malca? Dziś jest bezkompromisowym, znanym na całym świecie politykiem

Poznajesz tego słodkiego malca? Dziś jest bezkompromisowym, znanym na całym świecie politykiem.

Dzieciństwo Putina nie było łatwe. Do dziś nie wiadomo, jaka jest jego prawdziwa data urodzenia. Z jego oficjalnej biografii dowiadujemy się, że przyszedł na świat w 1952 roku w Leningradzie. Istnieją jednak przesłanki, które sugerują, że w rzeczywistości przyszedł na świat dwa lata wcześniej na Uralu. Wiele lat spędził wspólnie z matką w Gruzji, gdzie był wychowywany także przez przybranego ojca, Gruzina.

– Można sobie wyobrazić, jak traktowano nieślubne dziecko na konserwatywnym Kaukazie – bity i poniewierany przez gruzińskiego ojczyma, wyśmiewany przez całą wieś. Miał naprawdę trudne dzieciństwo. Musiał bić się i kłamać, by przetrwać. Kłamstwo stało się jego mechanizmem obronnym – tłumaczy Krystyna Kurczab-Redlich.

Jako dziecko był wielokrotnie notowany przez milicję. Wdawał się w bójki, uchodził za dziecko „trudne”.  Uratował go sport, treningi dżudo.

Jak Putin trafił do KGB?

– Oficjalna legenda mówi, że jako nastolatek poszedł do KGB i powiedział, że chciałby pracować w organach bezpieczeństwa. A tam ktoś mu poradził, by najpierw skończył studia prawnicze. To pół prawdy: było raczej tak, że służby dostrzegły w młodym Putinie obiecującego donosiciela – dodaje specjalistka, Krystyna Kurczab-Redlich.

Władimir Putin – prezydent. Wzór dla wielu Rosjan?

Mimo, że Putin był „biednym dzieckiem, przeciętnym szpiegiem, skorumpowanym urzędnikiem”, dziś postrzegany jest jako budzący postrach prezydent, a nawet dyktator – uwikłany w wiele przestępstw, zbrodni, afer korupcyjnych. Przez wielu Rosjan jest on jednak postrzegany jako polityk doskonały – bezkompromisowy, silny, przyjazny dla Rodaków. 4 marca 2012 roku został ponownie wybrany na prezydenta Federacji Rosyjskiej. Kształt rosyjskiej polityki zagranicznej także pozostaje przedmiotem poważnych dyskusji zwolenników i przeciwników prezydenta Putina.

Źródło: Businessinsider

Zobacz też: Zapytali Dodę, czy w obliczu tragedii zamierza pogodzić się z Agnieszką Woźniak-Starak! MOCNA ODPOWIEDŹ GWIAZDY

Zdjęcie: wikipediaKomentarze