Poznań: Dwóch 14-latków urządziło sobie rajd ulicami miasta! Samochód ukradli (…)!

Interwencja jaką przeprowadzili w nocy z piątku na sobotę policjanci z poznańskiej drogówki przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Wszystko za sprawą dwóch sprawców, którzy Oplem Corsa urządzili sobie szaleńczy rajd ulicami miasta. Okazało się, że byli nimi dwaj 14-letni chłopcy, którzy auto ukradli babci!

Policjanci z poznańskiej drogówki patrolujący ulicę miasta w nocy z piątku na sobotę zwrócili uwagę na dziwnie poruszającego się Opla Corsę. Początkowo stróże prawa myśleli, że kierowca jest pijany, więc postanowili go zatrzymać. Ten ani myślał to zrobić i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Później okazało się, że szaleńczy rajd ulicami miasta urządziło sobie dwóch nastoletnich chłopców. Cała akcja została nagrana przez kamery miejskiego monitoringu. Policjanci ruszyli w pościg, ponieważ młodociany kierowca wymusił pierwszeństwo na innym aucie i nie zatrzymał się do kontroli, a na widok policyjnego radiowozu wcisnął gaz do dechy i zaczął uciekać.

 

ZOBACZ:Wstrząsające zachowanie policjanta! Podłożył narkotyki aresztowanemu mężczyźnie!

Podczas szaleńczej jazdy młodzieńcy zdążyli mocno uszkodzić pojazd. Kiedy zorientowali się, że Opel Corsa ich babci nie ma szans z policyjnym wozem porzucili go i kontynuowali ucieczkę pieszo! Niestety nie trwało to długo i wreszcie padający ze zmęczenia młodzieńcy zostali dogonieni przez stróżów prawa. Ku zaskoczeniu policjantów sprawcami całego zamieszania było dwóch 14-letnich chłopców, którzy przyznali się, że auto ukradli od babci jednego z nich. Jak się później okazało młody kierowca był poszukiwany przez sąd rodzinny, ponieważ miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Jak się okazało to nie koniec jego problemów.

Rajd dwóch czternastolatków samochodem po centrum PoznaniaPolicjanci z poznańskiej drogówki dzisiaj w nocy przecierali oczy nie ze zmęczenia, a ze zdumienia. W mijającym ich oplu corsa na na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi zobaczyli dwójkę dzieci. Dwóch chłopców, jak gdyby nigdy nic jechali sobie ulicą w centrum Poznania wymuszają przy tym pierwszeństwo innego auta. Funkcjonariusze postanowili ich zatrzymać i włączyli niebieskie błyskowe lampy. Chłopcy ani myśleli się zatrzymać. Rozpoczął się pościg. Na szczęście wkrótce auto się zatrzymało. Pieszo też nie dali rady. Nasi byli szybsi. Okazało się, że auto ukradli babci jednego z nich. Młody zza kierownicy był zaś poszukiwany przez sąd. Miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Gepostet von Wielkopolska Policja am Sonntag, 22. März 2020

ZOBACZ TAKŻE:Brytyjska paranoja! Przyszły do SZKOŁY w SPÓDNICACH. Nie wpuściła ich POLICJA. bo… (VIDEO)

 

 

źródła: o2.pl, foto: facebook.com

 Komentarze