Pracował za granicą i POBIERAŁ 500 plus. Program żąda od niego ZWROTU ogromnej SUMY!

Mężczyzna pracował za granicą i jednocześnie pobierał 500 plus na swoje dzieci. Teraz spotkały go przykre konsekwencje.

500 plus wiąże się z ogromnymi kosztami dla tej rodziny, gdyż mężczyzna dopuścił się przestępstwa. Przegrał rozprawę w niemieckim sądzie i musi zapłacić sporą sumę pieniędzy.

 

Polak pracujący w Niemczech regularnie pobierał zasiłek na dzieci w Polsce. Niemiecki sąd zdecydował, że zapłaci za to kilka tysięcy euro. Wszystkie instancje sądu odrzuciły skargę polskiego pracownika.

 

 W czwartek Federalny Trybunał Finansowy w Monachium zdecydował, że świadczenia na dzieci wypłacane polskim pracownikom w Niemczech powinny być pomniejszone o sumę świadczenia otrzymywanego w Polsce.

W związku z tym Trybunał odrzucił skargę polskiego obywatela. Ojciecc dwóch córek na stałe mieszkał w Niemczech, gdzie został delegowany przez swojego pracodawcę. Jego dzieci otrzymywały zarówno niemiecki zasiłek Kindergeld, jak i polskie świadczenie z programu Rodzina 500 plus.

Jest to niedopuszczalne i zakazane, aby na terenie dwóch krajów jednocześnie pobierać podobne zasiłki. Zarówno 500 plus, jak i Kindergeld to świadczenia przysługujące raz w miesiącu na każde dziecko.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Pudzianowski organizuje SYLWESTRA dla par! W BARZE do ODEBRANIA…

 

 

Niemiecka instytucja, która dowiedziała się o oszustwie odliczyła Polakowi kwotę polskiego świadczenia od niemieckiego i tym samym zażądały od niego zwrotu ponad 2 tysięcy euro za okres, kiedy oba zasiłki były wypłacane jednocześnie.

 

 

 

Źródło:pikio/pixabay

 

 

 Komentarze