Pracownik OBI niemal się udusił! Maseczka ochronna…

Maseczka ochronna, w teorii ma chronić innych przed nami i przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem.

Nie ulega jednak wątpliwości, że maseczka utrudnia oddychanie i zwyczajnie jest niewygodna.

W praktyce, wiele osób nakłada maskę tylko wychodząc coś załatwić lub gdy idziemy na zakupy do sklepu. W gorszej sytuacji są te osoby, które z uwagi na swoją pracę, przez cały dzień muszą zasłaniać usta i nos.

 

Masa ludzi

Pan Andrzej podzielił się swoją historią na jednej z facebookowych grup. Jak opowiada, jego 25-letni syn pracuje w markecie budowlanym OBI:

 

„z racji tego, że jest jak jest, na sklepie musi nosić przyłbicę, albo maseczkę. Z racji tego, że nie trzeba już siedzieć w domu, do sklepu przychodzi masa ludzi.”*

 

Co więcej, spora liczba klientów sprawia, że syn pana Andrzej praktycznie non stop musi być w masce:

 

„Przyłbica nie zdaje egzaminu, bo po krótkim czasie zaparowuje, więc chodzi w naseczce. A ponieważ, jak już wspomniałem do sklepu przychodzi dużo ludzi, to w zasadzie jej nie zdejmuje. Pracuje po 8 godzin, a teraz chyba nawet po 9 czy 10 godzin, bo każą im odrabiać godziny, które były skrócone ze względu na obostrzenia.”

 

>>>Markety budowlane. Sposób, jak omijać nakaz „godziny dla seniorów”!

 

Niemal się udusił

Niestety, nawet u tak młodego, bo 25-letniego mężczyzny, noszenie maski przyniosło bardzo negatywne skutki. Syn pana Andrzeja niemal się udusił:

 

„Noszenie maseczki zaczęło niestety mieć wpływ na jego zdrowie.
Wczoraj kierownictwo musiało do syna wezwać karetkę, bo źle się poczuł. Nie dość, że miał zawroty głowy, to do tego problemy z oddychaniem, i bóle w klatce piersiowej.”

 

Co ze starszymi?

Pracujący w OBI dwudziestopięciolatek po półgodzinnym badaniu w karetce i rozmowie z obsługą medyczną, nie został zabrany do szpitala – by uniknąć ewentualnego zarażenia. Na razie powinien na siebie uważać i w razie kolejnych omdleń czy problemów dzwonić na pogotowie.

Jak mówi zaniepokojony ojciec:

 

…” z rozmowy [z sanitariuszami-przyp red] można było wywnioskować, że noszenie maseczek mogło się do tego [podduszenia] przyczynić. Syn ma 25, a co mają powiedzieć starsze osoby? Ludzie po prostu w tych maskach się duszą!”

 

Jak długo jeszcze będziemy nosić maski?

 

>>>To jest kaganiec! Polacy buntują się przeciwko maskom!

>>>Czy można zdjąć maseczkę, by zjeść lody?

 

 

cyt. fbKomentarze