Premier Mateusz Morawiecki to NAJBOGATSZY szef rządu W HISTORII. Ujawniamy jego majątek!

W piątek Mateusz Morawiecki został ponownie zaprzysiężony na funkcję premiera. Szef rządu objął dodatkowo i tymczasowo tekę ministra sportu. Jako jedna z najważniejszych osób w państwie musiał przedstawić swoje oświadczenie majątkowe. Jak mówią ekonomiści: „to najbogatszy szef rządu w historii”.

 

Mateusz Morawiecki to polityk Prawa i Sprawiedliwości. Po wygranych wyborach przez PiS w 2015 roku został ministrem rozwoju, a następnie objął tekę ministerstwa rozwoju i finansów.  Od 2017 roku, po rekonstrukcji rządu Beaty Szydło, kieruje polskim rządem. Choć z wykształcenia jest historykiem, jego działalność zawodowa była związana z ekonomią. Był prezesem Banku Zachodniego WBK.

 

Jak podał portal „Business Insider” na podstawie oświadczenia majątkowego premiera Mateusza Morawieckiego jest on najbogatszym szefem rządu w historii. Przyjrzyjmy się jego majątkowi. Morawiecki ma dom o powierzchni 150 metrów kw., który jest położny na działce o powierzchni 0,46 ha wraz z zabudowaniami gospodarczymi. Dodatkowo ma mieszkanie o powierzchni 72,4m kw., które z umeblowaniem i sprzętem jest wycenione na ok. milion złotych. Premier ma też kolejny dom o powierzchni ok. 100 m kw. Zgromadził środki pieniężne w wysokości 5,38 mln  złotych. Nie ma natomiast żadnych środków w obcych walutach ani żadnych papierów wartościowych. W oświadczeniu majątkowym Morawiecki wspomina o zabudowie kuchennej  o wartości 60 tys. zł oraz meble wycenione na ok. 195 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym zadeklarował, że ma uprawienia do akcji banku Santander w licznie 3857. Określa się je kwotowo na 350 tys. zł. W jego oświadczeniu majątkowym znalazła się też informacja, że udzielił swojej siostrze pożyczkę. Jej wysokość to kwota ok. 300 tys. złotych.

 

ZOBACZ TEŻ: Nowy MARSZAŁEK Senatu mówi o CHOROBIE! „Każda choroba, nawet najcięższa…”

 

Oświadczenie majątkowe Morawieckiego jest dostępne w formie pdf. na stronie internetowej Kancelarii Premiera RP.

 

Źródło: Business Insider PolskaKomentarze