Premier nie ma wątpliwości! Wprost wypowiedział się o epidemii!

Premier nie ma wątpliwości. Wprost wypowiedział się o epidemii! Jakie słowa padły z jego ust?

Mateusz Morawiecki ostrzega Polaków przed trzecią falą koronawirusa. Premier ma jednak gotowe rozwiązania do walki z epidemią. Jakie?

Zobacz także: Doda weszła w nowe relacje! POKAZAŁA bliskie jej osoby!

– Czekamy na czas powrotu do normalności, ale do tego potrzebna jest skuteczna walka z epidemią. Do tego potrzebujemy szczepionek, czasu i przestrzegania obostrzeń – powiedział.

Najważniejsze jest nie tylko walczyć z koronawirusem, ale też zabezpieczyć Polakom miejsca pracy. To jeden z priorytetów rządu.

– Dziś w firmie Maspex w Wadowicach miałem możliwość porozmawiania o polskim biznesie. To wielka firma, ale pan prezes i kierownictwo bardzo ciekawie opowiadali o małych polskich sklepach. Małe polskie sklepy cały czas zajmują nieco ponad ⅓ rynku polskiego. Chciałbym, żeby one swoją pozycję obroniły. Żeby mogły dalej sprzedawać i zatrudniać ludzi. Dla mnie to najważniejsza rzecz w gospodarce, żeby utrzymać jak najniższy poziom bezrobocia i jak najwyższy poziom zatrudnienia – dodał.

Najnowsze dane niepokoją. Dziś zanotowano 29 tys. zakażeń. Sprawa wygląda poważnie. Co na to szef rządu? Zapowiedział nowe obostrzenia.

– Dane epidemiczne są cały czas bardzo niepokojące, dlatego m.in. Niemcy, Czesi wprowadzają nowe obostrzenia. Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia na kolejne 2 tygodnie, by przydusić koronawirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrywa z wirusem – podkreślił.

Zobacz także: WRACA afera z wyborami pocztowymi! Sąd był BEZWZGLĘDNY!

Fot. premier.gov.pl

Źródło: premier.gov.plKomentarze