Premier ogłosił WAŻNĄ decyzję! Chodzi o 200 mln dolarów!

Premier ogłosił bardzo ważną decyzję! Chodzi o 200 mln dolarów! To naprawdę gigantyczne pieniądze! O co chodzi?

W Gdańsku powstanie nowoczesny zakład produkcyjny i centrum badawczo-rozwojowe. Wszystko za blisko 200 mln dolarów. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 500 osób! To się nazywa inwestycja!

Zobacz także: Widziała, jak jej mąż umiera! SZOKUJĄCA śmierć doradcy prezydenta!

zapis
Fot. Pixabay

– Staramy się uczynić z naszego kraju hub przemysłowy. I to w ostatnich kilku latach nam się udaje. Zdajemy sobie sprawę, że jest potrzeba dobrego systemu edukacji i kształcenia. Z powodzeniem udaje nam się to realizować. W trudnych czasach epidemii przyciąganie nowych inwestycji jest szczególnie ważne. Dzięki temu możemy pozyskiwać nowe kompetencje i miejsca pracy. Tworzą się też nowe powiązania i relacje polskich firm z zagranicznymi – powiedział Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Zakład produkcyjny zbuduje u nas Northvolt, szwedzka firma. Będzie produkowała moduły bateryjne, systemy magazynowania energii oraz procesów i technologii produkcyjnych.

Wartość inwestycji to 200 mln dolarów. Na budowę Northvolt otrzymał wsparcie z: Polskiej Strefy Inwestycji, „Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030” i z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W grudniu produkcja przemysłowa w naszym kraju wzrosła rok do roku o 11,2%.

– To fenomen na skalę europejską. Dzięki temu udaje się bronić miejsca pracy w dobie koronawirusa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: TE osoby mogą już zapisywać się na szczepienia! Jest MAŁO czasu!

Fot. Pixabay

Źródło: premier.gov.plKomentarze