Premier OSTRO o sytuacji na Białorusi! Nie przebierał w słowach!

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się o sytuacji na Białorusi! Nie przebierał w słowach! Co się stało? O co chodzi? W czym rzecz?

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił oświadczenie. Chodzi o zatrzymanie Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys.

23 marca Andżelika Borys została zatrzymana przez milicję. Skazano ją na 15 dni aresztu. Do sprawy odniósł się szef polskiego rządu.

Zobacz także: PILNE! Od SOBOTY NOWE OBOSTRZENIA! JEST pełna lista!

– Wszyscy Białorusini, którzy mieszkają w Polsce, mogą cieszyć się godnym życiem. Żądamy tego samego od Białorusi. Chcemy, by Polacy, którzy mieszkają na ziemi białoruskiej, mogli kontynuować swoje działania na polu edukacji i kultury. Wzywam białoruskie władze, aby w spokoju rozwiązywały swoje wewnętrzne problemy, bez brania zakładników. Tak bowiem rozumiem ostatni atak na społeczność polską na Białorusi – powiedział premier Morawiecki.

Andżelika Borys jest szefową Związku Polaków na Białorusi. Ta organizacja promuje polską kulturę i tradycje.

Zobacz także: Z OSTATNIEJ CHWILI! DZIECKO Jacka Kurskiego już na świecie!

Prezes Rady Ministrów podał, że do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwano białoruskiego Chargé d’Affaires, któremu przekazano protest strony polskiej. Do Grodna pojechał konsul, by wyjaśnić sytuację związaną z Andżeliką Borys.

– W sprawie polskiej będziemy ujmować się za Polakami we wszystkich możliwych miejscach – dodał premier Mateusz Morawiecki.

Fot. premier.gov.pl

Źródło: Kancelaria PremieraKomentarze