Premier przekazał WAŻNĄ informację! Chodzi o SZPITALE!

Premier podał ważną wiadomość. Chodzi o szpitale! O czym mowa?

Mateusz Morawiecki przedstawił statystyki w sprawie szpitali rezerwowych. W Polsce mamy już 31 takich placówek. Są obłożone w prawie 80%.

Premier odwiedził szpital rezerwowy we Wrocławiu.

– W gronie dyrektorów jednostek medycznych z Dolnego Śląska mogliśmy przedyskutować wszystkie deficyty, problemy, ale też sposoby walki z Covid-19. Zdecydowaliśmy powiększyć tutaj i na całym Dolnym Śląsku bazę łóżek. Ręka w rękę z samorządami udaje się współpracować i tworzyć nowe miejsca do leczenia zarówno Covid-19, jak i wszystkich innych schorzeń. To, co usłyszałem, jest świadectwem tego, w jak odpowiedzialny sposób myśli kadra medyczna pod przewodnictwem wojewody. Do tego szpitala bardzo szybko zrekrutowano 50 studentów medycyny 6. roku. To jest najtrudniejszy czas – straszna III fala – powiedział szef rządu.

Zobacz także: MOCNE słowa Joanny Racewicz o pandemii! Nie ukrywała, że…

Szpitale rezerwowe mają funkcjonować też po epidemii. Wtedy zostaną przekształcone w szpitale rehabilitacji pocovidowej.

– W zależności od decyzji wojewodów i kierownictwa medycznego, szpitale rezerwowe będą pełniły jeszcze jedną funkcję. Kiedy zwalczymy III falę, dzięki procesowi szczepień, to wtedy część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej – dodał premier.

Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim lekarzom i pielęgniarkom za zaangażowanie w walce z epidemią. Nie ukrywał, że ich pomoc jest nieoceniona.

Zobacz także: Małgosia Kożuchowska SZCZERZE do fanów. „Mimo obaw o zdrowie…”

Fot. Pixabay

Źródło: premier.gov.plKomentarze