Premier Szydło: Pieniądze na 500+ są zabezpieczone w budżecie

Premier Beata Szydło w programie „Sygnały dnia” zapewniła Polaków, że program, Rodzina 500 Plus wchodzi w życie od 1 kwietnia, zaznaczając także, że w budżecie jest wystarczająco dużo pieniędzy na ten cel.


Jak informuje polskieradio.pl, premier Szydło wyraźnie zaznaczyła, że w tym roku pieniądze są zabezpieczone w budżecie na program, i nie ma też obawy o finansowanie programu na przyszły rok. Szefowa rządu dodała, że program jest potrzebny zarówno polskim rodzinom, jak i naszej gospodarce. Zaapelowała także, aby politycy opozycji nie rozpowszechniali nieprawdziwych informacji na temat rzekomego braku środków na ów program.

—Takie informacje, które niektórzy politycy opozycji powtarzają, że albo braknie pieniędzy, albo trzeba będzie zabrać pieniądze z funduszu rezerwy demograficznej – są po prostu nieprawdziwe i robią niepotrzebne zamieszanie – podkreśliła premier rządu PiS.

W ramach rządowego programu rodziny otrzymają od wszystkich podatników świadczenie w wysokości 500 złotych miesięcznie na dziecko (jednak nie na każde).Komentarze