Prezydent Andrzej Duda zdradził czy się zaszczepi. Decyzja ta wywołała spore poruszenie

Andrzej Duda w ostatnim czasie udzielił wywiadu „Gościowi Niedzielnemu”. Poruszył w nim kwestie pandemii oraz szczepionek. Powiedział też, czy sam ma zamiar się zaszczepić.

 

Już za parę dnia w Polsce dostępna będzie szczepionka. Wobec tego jest to temat, który nurtuje wielu. Jak wynika ze statystyk wiele osób wciąż zastanawia się czy się zaszczepić. M.in. o tej kwestii wypowiedział się prezydent Andrzej Duda w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”.

 

„Uważam, że szczepienie nie powinno być obowiązkowe, ale słuchając ekspertów, myślę, że dobrze byłoby, aby jak największa część społeczeństwa, uodporniła się na koronawirusa. Jeśli może to w sposób bezpieczny nastąpić przez szczepionkę, to zachęcam do szczepienia” – stwierdził głowa polskiego państwa.

 

Sam też zdradził czy się zaszczepi czy nie. „Chorowałem na Covid-19, więc nabyłem odporność; jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności” – stwierdził prezydent. We wtorek w rozmowie z Polsat News wypowiadał się dość sceptycznie na temat szczepień. Powiedział on wówczas, że „nie lubi, gdy ktoś operuje igłą w okolicy jego ramion”.

 

„Są takie sytuacje, gdy czy ktoś jest entuzjastą szczepień czy nie jest, powinien takiej akcji (szczepień – red.) się poddać” – powiedział Andrzej Duda. We wtorkowej rozmowie z Polsat News podobnie jak w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” również się zadeklarował, że przyjmie szczepionkę.

 

Źródło: Polsat News

Foto: You Tube/ naTemat.pl (zrzut ekranu)Komentarze