Prezydent zdecydował! Przedsiębiorcy NIE będą musieli płacić…

EPIDEMII

Przedsiębiorcy nie zapłacą czynszu za najem lokali! Jest decyzja prezydenta.

 

 

Umorzony czynsz dla najemców na okres jednego miesiąca z opcją zawieszenia spłat przez kolejne dwa miesiące. Ponadto możliwość rozłożenia płatności na raty a nawet umorzenie podatku od nieruchomości.

 

 

 

To tylko niektóre z propozycji jakie dla przedsiębiorców przygotowały władze Gdańska. Z kolei w Gdyni prezydent Wojciech Szczurek zwolnił z opłat czynszowych najemców lokali gminnych, których dotyczy zakaz prowadzenia działalności. Ponadto chce odroczyć płatności podatków od nieruchomości za miesiące : marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

 

 

-Najemcy prowadzący działalność gospodarczą w lokalach, które funkcjonują, a działalność w nich została objęta zakazem, zostali zwolnieni z czynszu. Podjąłem też działania dotyczące przesunięcia obciążeń podatkowych, tak by przedsiębiorcy mogli spokojnie przeżyć i przygotować się na moment, w którym będą odbudowywać swój potencjał gospodarczy – powiedział w programie”Onet Rano.” prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Cały wywiad do obejrzenia poniżej :

#OnetRANO – 26.03.2020

W czwartek do #OnetRano zaprasza IWONA KUTYNA, której gośćmi będą:🔸 Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego🔸 Krzysztof Gawkowski – Lewica🔸 Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni🔸 Karolina Markiewicz – Polka mieszkająca w Atenach🔸 Tomasz Szczepanik – Pectus🔸 Marcin Beme – założyciel serwisu audioteka.plbędą z nami także:🔸 dr Tomasz Dzieciątkowski – wirusolog, Warszawski Uniwersytet Medyczny🔸 Mikołaj Kunica – redaktor naczelny Business Insider Polska🔸 Małgorzata Ohme – redaktor naczelna Onet Kobieta.Zaczynamy o 7:55!

Gepostet von Onet Rano am Mittwoch, 25. März 2020Komentarze