Prof. Zaradkiewicz o możliwości likwidacji TK

Prof. Kamil Zaradkiewicz, były dyrektor zespołu orzecznictwa i studiów Trybunału Konstytucyjnego stwierdził na antenie Telewizji Republika, że istnieje teoretyczna możliwość likwidacji tej instytucji.

Prof. Zaradkiewicz na początku tygodnia otrzymał wypowiedzenie dotychczasowej umowy o pracę. Powiedział, że taka decyzja jest niesprawiedliwa.

– Będę odwoływał się do sądu pracy, ponieważ decyzja o moim wypowiedzeniu jest niesprawiedliwa. (…) Powiedziano mi, że na razie nie ma decyzji dotyczącej tego, z kim miałbym współpracować. Nie wiem, czy mógłby to być któryś z dziewięciu sędziów, którzy oświadczyli mi, że stracili do mnie zaufanie. Pamiętajmy też, że niedopuszczenie do orzekania trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że oni nie mają swoich asystentów – mówił prof. Zaradkiewicz.

Gość na antenie Telewizji Republika podkreślił, że istnieje teoretyczna możliwość likwidacji Trybunału Konstytucyjnego, zwłaszcza że w niektórych krajach tego typu instytucja nie istnieje. Wymaga to jednak zmiany konstytucji.

Źr.: Telewizja Republika

MC

Komentarze