Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend. Nie wszyscy będą zadowoleni

Niestety pogoda na Boże Ciało nie jest optymistyczna. Mimo, że będzie ciepło możemy spodziewać się zachmurzenia i deszczu. W których regionach zaświeci słońce?

Deszczowy czerwiec

W maju narzekaliśmy na aurę. Było chłodno i dokuczały nam opady deszczu. Wiele osób liczyło, że poprawa pogody przyjdzie wraz z czerwcem. Jednak nie do końca tak się stało. Jest trochę cieplej, ale daleko jeszcze do prawdziwie letniej aury. W Boże Ciao możemy spodziewać się temperatury, które będzie oscylować wokół 20 stopni Celsjusza. Będzie zdecydowanie cieplej niż w maju, ale jutro wystąpi duże zachmurzenie.

Zachmurzenie w Boże Ciało

W całym kraju prognozowane jest duże zachmurzenie. Na wschodzie Polski spadnie deszcz. Natomiast wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jednak na wybrzeżu mocniej powieje. Tam wystąpi porywisty wiatr, północno-wschodni i wschodni. IMGW informuje:

Temperatura minimalna od 7°C do 11°C, na wybrzeżu około 12°C, chłodniej na Podhalu, około 5°C. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C, na Podhalu około 16°C.

Najcieplej będzie w województwie dolnośląskim bo termometry pokażą 23 stopnie Celsjusza. Podobna temperatura wystąpi na Mazowszu i w lubuskim. Najchłodniej będzie w Małopolsce i na Pomorzu. Tam temperatura osiągnie 18 stopni Celsjusza.

Pexels

Długi weekend

Niestety w długi weekend zabraknie tak oczekiwanego słońca. Pogoda w piątek będzie bardzo podobna do tej z czwartku. Możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Niestety w sobotę i niedzielę czeka nas spore zachmurzenie i w niektórych miejscach w Polsce, popada deszcz. IMGW zapowiada:

Temperatura minimalna od 9°C do 13°C, na Podhalu około 6°C. Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C, chłodniej na Podhalu oraz nad morzem – około 17°C.

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Pexels

 Komentarze