Program do gabinetu lekarskiego – czym kierować się przy jego wyborze?

Aby gabinet lekarski działał w pełni sprawnie i gwarantował pacjentom najwyższy poziom obsługi, potrzebuje nowoczesnego i zaawansowanego oprogramowania medycznego dostosowanego do obecnych realiów. Wybór odpowiedniego systemu przekłada się na późniejszy komfort i jakość pracy lekarzy, a także całego personelu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję – dokładnie ją przemyśl. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy program do gabinetu lekarskiego i które aspekty warto brać pod uwagę!

Dlaczego warto wdrożyć nowoczesny program do gabinetu lekarskiego?

Dzisiaj już trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gabinetów lekarskich bez odpowiedniego oprogramowania medycznego. Obowiązkiem takich placówek stało się prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wystawianie e-recept, czy e-zwolnień. Odpowiednio dostosowany system pozwala usprawniać pracę oraz jej komfort, a dodatkowo przekłada się na satysfakcję pacjentów.

Programy medyczne pozwalają pozyskiwać nowych pacjentów, sprawnie zarządzać grafikami specjalistów czy przeprowadzać popularne w ostatnim czasie teleporady. W dużym stopniu regulują pracę gabinetów, a nawet całych przychodni i klinik. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego oprogramowania medycznego, sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Jak wybrać odpowiedni program do obsługi gabinetu lekarskiego?

Najnowsze zmiany i przepisy dotyczące służby zdrowia stawiają wobec lekarzy coraz większe wymagania. W sektorze usług zdrowotnych sukcesywnie rośnie znaczenie nowoczesnych technologii, które w znaczący sposób ułatwiają codzienną pracę specjalistów oraz podnoszą komfort pacjentów. Nic dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej cyfrowych rozwiązań skierowanych właśnie do tej grupy docelowej. Jak spośród nich wybrać najlepszy? Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

 

Gabinet lekarski program Medyc
fot. mat. medyc.pl

 

Oprogramowanie medyczne powinno być intuicyjne i proste w obsłudze

Przejrzysty oraz intuicyjny interfejs jest istotny zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Z pewnością zależy Ci na szybkim wprowadzaniu danych, wyszukiwaniu dokumentacji medycznej czy bezproblemowym wystawieniu i wydrukowaniu recepty. Z kolei pacjenci docenią bezproblemową rejestrację wizyty, czytelny terminarz czy automatyczne otrzymywanie powiadomień.

Program do obsługi gabinetu medycznego musi być całkowicie bezpieczny

Bezpieczeństwo korzystania z systemu medycznego również jest istotne dla lekarzy oraz pacjentów. Dostawca oprogramowania musi zapewnić całkowitą ochronę danych zawartych w dokumentacji, a więc kluczowa jest najwyższa jakość zabezpieczeń np. szyfrowane połączenie, wielostopniowe logowanie czy kontrola dostępu i uprawnień użytkowników. Z drugiej strony nowoczesne programy dla lekarzy oferują opcję tworzenia kopii zapasowych, co pozwala zabezpieczyć się przed utratą danych.

Wysoka funkcjonalność programu do gabinetu lekarskiego

Dobry program do obsługi gabinetu lekarskiego ma ułatwiać wykonywanie codziennej pracy medyków, dlatego ważne, aby wszystkie kluczowe, z jego perspektywy, funkcje były dostępne w widocznym miejscu. Z drugiej strony liczy się szybkość obsługi, więc przeładowanie różnymi funkcjonalnościami nie do końca jest wskazane. Oprogramowanie medyczne takie, jak np. Medyc podzielone zostało na moduły dopasowane do potrzeb specjalistów z wielu dziedzin, dzięki czemu idealnie odpowiada na ich potrzeby. Dodatkowo każdy pakiet można rozbudować o kolejne możliwości, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Program dla lekarzy od Medyc
fot. mat. medyc.pl

 

Program do gabinetu medycznego z możliwością zapisywania danych w chmurze

Na rynku dostępne są dwa rodzaje oprogramowania medycznego:

  • desktopowe, które wymagają ręcznej instalacji;
  • webowe, które działają w przeglądarce internetowej i nie wymagają instalacji.

W przypadku gabinetów lekarskich doskonale sprawdzają się webowe oprogramowania medyczne, takie jak Medyc. Aby z niego korzystać wystarczy jedynie dostęp do internetu, prosta rejestracja i logowanie. Cały proces przebiega intuicyjnie, więc nie potrzebujesz do tego specjalistycznej wiedzy.

Ogromną zaletą takiego oprogramowania medycznego jest mobilność. Dzięki temu, że wszystkie dane zapisują się w chmurze, możesz w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca uzupełniać kartę pacjenta. Dodatkowo system jest regularnie aktualizowany.

Program do obsługi gabinetu medycznego – wsparcie specjalistów

Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele. Medyc pomoże w analizie indywidualnych potrzeb i dobierze niezbędne elementy programu. Zapewni zróżnicowane moduły, które możesz dowolnie rozbudować o konkretne funkcje według indywidualnych preferencji. Co zyskujesz dzięki takiemu rozwiązaniu?

  • Kompleksowe narzędzie do rejestracji pacjentów (również online);
  • Intuicyjny Portal Pacjenta;
  • Elektroniczną dokumentację medyczną i kartotekę pacjenta;
  • Integracje z zewnętrznymi systemami (NFZ, eWUŚ, laboratoria, baza leków);
  • Zarządzanie placówką;
  • Narzędzia do obsługi specjalistycznych gabinetów.

 

Oprogramowanie medyczne - Medyc
fot. mat. medyc.pl

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze