Projekt ustawy jest już gotowy. 14. EMERYTURA coraz bliżej!

emerytura

Projekt ustawy dotyczący 14. emerytury jest już gotowy. Jak wynika z szacunków money.pl, pełne świadczenie ominie blisko 2 mln osób. Wszystko po to, by ograniczyć koszty.

Projekt ustawy dotyczący 14. emerytury jest już gotowy. Jak wynika z szacunków money.pl, pełnej „14. emerytury” nie otrzyma 2 mln osób. Nowy program na razie będzie działał tylko w 2021 roku. Niestety, w ustawie o kolejnych latach nie będzie ani słowa.

Według informacji podanych przez Money.pl szczegóły dotyczące 14. emerytury są już dawno ustalone. Prawo i Sprawiedliwość dotrzyma obietnicy z programu wyborczego, choć znacznie ograniczy jej koszty. Program zakłada m.in. górny próg dochodowy. Do tego pojawi się mechanizm złotówka za złotówkę, by świadczenie dostała szersza grupa seniorów, ale i w tym wypadku będzie limit.

 

ZOBACZ TAKŻE: TYLE może zarobić Fury za kolejną walkę! Tę kwotę ciężko sobie wyobrazić.

 

Co za tym idzie? Najbogatsi seniorzy nie dostaną ani złotówki. Program wystartuje w 2021 roku i na razie będzie wyłącznie jednorazowym świadczeniem. Jak wynika z informacji money.pl, projekt nowego pomysłu pojawi się z pewnością w najbliższych tygodniach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma wszystkie założenia wyliczone i ustalone jednak dokument nie ujrzał jeszcze światła dziennego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Posiadasz abonament u TEGO operatora? Przygotuj się na PODWYŻKĘ cen za usługi!

 

Także we wtorek prezydent Andrzej Duda ma podpisać ustawę gwarantującą coroczną wypłatę trzynastych emerytur i rent. Świadczenia będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto.

 

FOT. pixabayKomentarze