Protestowała przeciwko zabiciu George’a Floyda. Zobacz jak ZMASAKROWALI ją policjanci! (Drastyczne zdjęcia!)

W Stanach Zjednoczonych odbywają się właśnie bardzo głośne protesty, które wybuchły po zabiciu 46-letniego George’a Floyda. Sytuacja z dnia na dzień coraz bardziej wymyka się spod kontroli…

Śmierć George’a Floyda

George Floyd był Afroamerykaninem, który zmarł 25 maja 2020 r., po tym, jak policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, klęczał przez co najmniej 7 minut na jego szyi. Powodem jego zatrzymania było podejrzenie, że mężczyzna użył sfałszowanego 20-dolarowego banknotu oraz chciał wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Podczas brutalnego zatrzymania 46-latek wiele razy mówił, że nie może oddychać, ale żaden z policjantów nie zareagował. Chwilę później Floyd stracił przytomność i zmarł.

Brała udział w proteście

23-letnia Shannyn Sharyse Nara została postrzelona przez funkcjonariuszy gumową kulą podczas udziału w proteście przeciwko śmierci George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych. Młoda kobieta chodzi teraz z podbitymi oczami i krwawiącą dziurą w głowie.

Policjanci postrzelili kobietę w sobotę, gdy brała ona udział w proteście pod nazwą „Black Lives Matter”, który transmitowała na żywo na swojej stronie na Facebooku.

Na nagraniu widać, jak 23-latka i jej przyjaciele biorą udział w marszu, a stojący w oddali policjanci proszą ich o wycofanie się. Chwilę później Shannyn zostaje postrzelona, ​​a materiał filmowy zamienia się w chaos.

policjanci
DS

Tuż po zajściu, kobieta opublikowała w sieci zdjęcia, na których widać dużą ranę w jej głowie i zakrwawione, posiniaczone oczy.

„Jak wielu z was protestowałam zeszłej nocy, a następnie policjant wystrzelił prosto w moją głowę gumową kulę. Na nagraniu widać, że nie byłam agresywna ani nie łamałam prawa. Po prostu nagrywałam. Moje lewe oko jest spuchnięte. Zajęło mi godzinę, zanim mogłam je otworzyć. W mojej głowie i oczach jest mnóstwo odłamków, które zostały w nich uwięzione. Muszę używać odrętwiających kropli, aby móc je otworzyć” – powiedziała kobieta.

Protesty w USA trwają i jak widać robią się coraz bardziej niebezpieczne.

policjanci
DS

Źródło: Daily Star

Zdjęcia: Daily StarKomentarze