Przebadali mózg najstraszliwszego mordercy w dziejach. Chcieli odkryć sekret jego bestialstwa

Ted Bundy to prawdziwa czarna ikona, jeśli chodzi o najsłynniejszych morderców w dziejach. Przystojny, kulturalny, dobrze ubrany, obyty i czarujący mężczyzna w czasie procesu nie wzbudzał negatywnych emocji. Wielu nie mogło uwierzyć, że ktoś taki jest bezwzględnym mordercą. Wiele kobiet podkochiwało się w nim. Uczeni postanowili sprawdzić, w czym tkwił sekret Teda Bundy’ego. 

Badacze, którzy postanowili zbadać mózg Bundy’ego wzięli pod uwagę osiągnięcia nauki z ostatnich lat, które wykazały związek pomiędzy różnego rodzaju uszkodzeniami mózgu, a zmianami w psychice i zachowaniu jednostek, które np. były seryjnymi mordercami. Czy Ted Bundy także mordował dlatego, bo jego mózg został uszkodzony?

 

Ponieważ cała sprawa była jedną z najgłośniejszych spraw w historii, o samym mordercy wiemy dość dużo. W latach 1974–1978 zabił 30 dziewcząt, z których policja zidentyfikowała tylko 20. Mordował przy pomocy tępego narzędzia, czasem poprzez duszenie. Często odbywał stosunek z ofiarą przed śmiercią jak i po. Sam morderca porównywał chęć mordu do uzależnienia od narkotyków. Opisywał, że gdy mordował, to przez jego ciało i mózg przechodziła „chemiczna fala”.

 

ZOBACZ TEŻ: USA. Superwulkan Yellowstone budzi się do życia? To byłby światowy kataklizm!

 

Ted Bundy został skazany na śmierć i zgładzony przy pomocy krzesła elektrycznego. Jego prochy rozrzucony w nieznanym miejscu w pobliżu Cascades – tam gdzie on sam ukrył ciała kilku swoich ofiar. Jedyną cząstką jego ciała, która nie podzieliła tego losu, był mózg – naukowcy postanowili zachować go i przebadać, aby lepiej poznać mechanizmy kierujące mordercami.

 

W wypadku mózgu Teda Bundy’ego nie odkryto żadnych uszkodzeń, które mogłyby tłumaczyć jego zachowanie. Ale zamiast tego sporą pracę wykonali policyjni profilerzy, którzy przeanalizowali wszystkie znane ofiary Bundy’ego. Uznali oni, że przeważająca większość z nich miała cechy wspólne ze Stephanie Brooks – kobietą, która w 1968 roku porzuciła Teda. On sam zaprzeczał, aby miało to związek, ale zebrane przez analityków policyjnych dane nie budzą żadnych wątpliwości. Być może Ted chciał w ten sposób „ukarać” wszystkie kobiety podobne do jego byłej miłości i zemścić się na nich za życiowe niepowodzenie.

 

Informacje dotyczące badań nad mózgiem Teda Bundy’ego ukazały się dzięki nowemu dokumentowi Amazona, pt. „Ted Bundy: Falling for a Killer”.Komentarze