TRUSKAWKI. Czy wiedziałeś jak jedzenie tych owoców LATEM wpływa na twoje CIAŁO?

TRUSKAWKI. Czy wiedziałeś jak jedzenie tych owoców LATEM wpływa na twoje CIAŁO?

Truskawki to smak lata i choć w sezonie mogą być naprawdę drogie to nie warto ich sobie odmawiać.

Przekonaj się dlaczego w sezonie letnim powinniśmy zjadać tych owoców jak najwięcej. Mają one zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Co dają naszemu ciału niepozorne truskawki?

 

Gdy zjadasz je systematycznie przyczynią się do poprawy stanu zdrowia. Naukowcy z Oklahomy i Nevady szukali odpowiedzi na pytanie, czy owoce te mogłyby dawać ulgę chorym na zapalenie kości i zwyrodnienie stawów. Okazało się, że tak.

 

Przeciwbólowe działanie truskawek zostało odkryte podczas badań towarzyszących zwyrodnieniu stawów.

 

Picie napoju z liofilizowanych truskawek przez 12 tygodni znacznie pomogło uczestnikom badania. Cierpiący na chorobę zwyrodnieniową stawów przekazali, że napój truskawkowy znacznie zmniejszył ból, który odczuwali z powodu swojego stanu.

 

Według naukowców truskawki zmniejszają stany zapalne w organizmie. W chorobie zwyrodnieniowej stawów stan zapalny jest częściowo odpowiedzialny za zniszczenie chrząstki. To wszechstronne działanie truskawek na ból związany z zapaleniem kości i stawów przekonało badaczy, że owoce mogą służyć, jako naturalny lek nie tylko na zapalenie kości i stawów, ale także na inne schorzenia.

 

Truskawki to źródło błonnika i cennych witamin! Nie odmawiaj sobie ich latem!

 

Owoce te są niskokaloryczne i stanowią doskonałe uzupełnienie zdrowej diety. Są cennym źródłem błonnika pokarmowego, witamin A, C, K. Dodatkowo znajdziemy w nich: żelazo, wapń, magnez, potas. Oprócz tego, że są doskonałym źródłem witaminy C, truskawki są również bogate w polifenole, takie jak antocyjany, które mają silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu ich obecność w diecie sprzyja zwiększaniu odporności, a także poprawie elastyczności i sprężystości skóry.

 

ZOBACZ TEŻ:Takich KOMARÓW w Polsce jeszcze nie było! Dzieje się z nimi coś dziwnego!

 

Spożywanie większej ilości tych owoców nie tylko zwiększy spożycie składników odżywczych, ale także pomoże utrzymać prawidłową wagę. Ze względu na dużą zawartość wody i błonnika truskawki pomogą zredukować apetyt oraz utrzymać uczucie sytości na dłużej.

 

 

Źródło:londynek.net/pixabayKomentarze