Przed laty próbował zabić Jana Pawła II. Tym dziś zajmuje się Ali Agca!

ali agca

Zamachowiec z Turcji, Ali Agca, który 13 maja 1981 roku próbował zabić papieża Jana Pawła II od jakiegoś czasu żyje na wolności. Niedoszły zabójca Ojca Świętego postanowił opowiedzieć swoją historię. Turek zdradził min., jak obecnie wygląda jego życie i czym zajmuje się na co dzień.

Z mężczyzną udało się skontaktować dziennikarzom brytyjskiego dziennika „Daily Mirror”. Ali Agca ma dziś 62 lata i po wyjściu z więzienia całkiem dobrze sobie radzi. Turek mieszka obecnie na przedmieściach Stambułu i aktywnie zajmuje się pomaganiem bezdomnym zwierzętom, co stanowi sens jego życia i odkupienie grzechów młodości. Niedoszły zamachowiec, który 13 maja 1981 roku próbował zastrzelić Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra mieszka w maleńkim mieszkaniu i jak sam przyznał dziś jest zupełnie innym człowiekiem, który przeszłość oddzielił grubą kreską.

 

ZOBACZ:Pokazano ukrywane ZDJĘCIA Adamowicza po zamachu! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

 

62-letni Turek kocha pomagać zwierzętom, codziennie rano wstaje i dokarmia bezdomne psy i koty. Mężczyzna podkreśla, że pomaganie słabszym stało się celem i sensem jego istnienia. Ali Agca jest byłym terrorystą, który przed laty związany był z organizacją Szare Wilki. Zamachowiec za próbę zabicia Ojca Świętego trafił do włoskiego więzienia na 20 lat. Terrorysta został jednak ułaskawiony na prośbę Jana Pawła II, który wybaczył mu podczas spotkania w więzieniu. Po zwolnieniu dalszą część wyroku odsiadywał w tureckim więzieniu, z którego wyszedł na wolność 18 stycznia 2010 roku. Agca niejednokrotnie zapewniał, że żałuje próby zabicia Ojca Świętego i spotkaniem z polskim papieżem kompletnie go odmieniło.Komentarze