Przed PRYSZNICEM pijesz WODĘ? W ten sposób przyczyniasz się do…

Picie wody odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Czy mamy jednak dostateczną świadomość jak picie wody wpływa na nasze ciało przed wykonywaniem poszczególnych czynności dnia codziennego?

Mózg składa się w 75 proc z wody, a w związku z tym powinno się wypijać w granicach 7-8 szklanek wody dziennie.

 

Najlepiej jest utrzymać nawodnienie przez cały dzień. Najlepszym dla tego rozwiązaniem  jest picie małych łyków wody co około godzinę. W ten sposób nie „opijesz się” za mocno. Takie dawkowanie wyreguluje ciało od środka.

 

Oto jakie korzyści dla naszego ciała i umysłu niesie odpowiednie picie wody:

 

1.Mózg będzie pracował wydajniej jeśli po przebudzeniu będziemy pić wodę. Jest to moment dnia, w którym komórki mózgowe potrzebują nawodnienia, jakie tylko woda może dać.

 

2.Woda pomaga zrównoważyć nastrój i emocje. Pijąc wodę zwiększamy temperaturę mózgu, pozbywamy się toksyn i martwych komórek, a przez to poprawia się nasze samopoczucie.

 

3.Picie wody 30 min przed posiłkiem pomaga w prawidłowej pracy jelit, a tym samym usprawnia trawienie.

 

4.Jeżeli napijesz się dostatecznej ilości wody przed prysznicem, w ten sposób przyczyniasz się do obniżenia ciśnienia krwi.

 

5.Woda wypijana regularnie przed snem może pomóc uniknąć zawału serca.Woda usprawnia przepływ krwi do mózgu. Dzięki temu zwiększa się natlenienie i nawodnienie mózgu „uspokajając go”. To zapewni nam zdrowy sen.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Będzie zmiana przy 500 plus? Nie każde dziecko dostanie pieniądze?!

 

Źródło:ecowater/pixabayKomentarze