Przedłużono LOCKDOWN! Znamy szczegóły!

Przedłużono lockdown! Obostrzenia pozostają z nami na dłużej! Do kiedy?

Ostatnie dni to spadki zakażeń, ale sytuacja w szpitalach nadal jest tragiczna! Dlatego rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia.

– Ostatnie trzy dni przyniosły spadek zakażeń. Jednak poprzedni tydzień, ale też weekend były bardzo trudne. 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami – uzasadnia Kancelaria Premiera.

Zobacz także: Jacek Kurski skacze ze szczęścia! Ale NOWINA!

Nadal zamknięte będą centra handlowe. W sklepach będą obowiązywały limity. Kościoły pozostaną otwarte, ale w dalszym ciągu będzie limit wiernych. Nieczynne będą żłobki, przedszkola i hotele oraz obiekty kulturalne.

– Wielką szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano blisko 6 mln 800 tys. zastrzyków. Prawie 2 mln 100 tys. osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie – podała Kancelaria Premiera.

Według rządu obostrzenia pozostaną z nami do momentu zaszczepienia większości populacji. Część zakazów może zostać zniesionych, ale nie liczmy na pełne otwarcie wszystkich obiektów.

Wirus nadal jest bardzo groźny, zwłaszcza jego odmiana brytyjska, która sieje postrach w całej Europie.

Zobacz także: Będzie GIGANATYCZNE wsparcie dla działaczy OPOZYCJI! Jest decyzja!

Fot. Pixabay

Źródło: Kancelaria PremieraKomentarze