Przedsiębiorcy tworzą własną tarczę antykryzysową. Wspaniały gest

W trudnych czasach powinniśmy się wspierać. W miarę możliwości kupować produkty polskich producentów i zarazem być wyrozumiałymi dla naszych klientów, dostawców, usługobiorców, itd. Pan Mirosław z Ostródy wykazał się wyjątkowo dobrym gestem w stosunku do osób, które wynajmują u niego lokale i niejako przygotował dla nich swoją tarczę antykryzysową! 

Pani Jolanta prowadzi kwiaciarnię „Maciejka” w Ostródzie. Przez epidemię koronawirusa i obostrzenia musiała zamknąć swój mały biznes. Nie generuje przychodu, nie ma zysków, jednak opłaty pozostają. Kobieta otrzymała właśnie fakturę za wynajem lokalu od jego właściciela. Jakież było jej zdziwienie, kiedy spojrzała na rachunek dostarczony przez pana Mirosława. Jak się okazało, mężczyzna tak samo potraktował innych swoich klientów i stworzył swoją małą tarczę antykryzysową.

 

Faktura, którą dostała pani Jolanta opiewała na kwotę… 1 złotego. Pan Mirosław rozumiejąc trudną sytuację przedsiębiorców wynajmujących u niego lokale postanowił pójść im na rękę. Podobnie postąpił z kobietą prowadzącą w jego budynku lokal z solarium.

 

ZOBACZ TEŻ: Generał oskarżył USA o spowodowanie pandemii koronawirusa. Żąda międzynarodowego śledztwa

 

„Dziś otrzymałam taką fakturę za wynajem lokalu i to jest moja tarcza kryzysowa. Dziękuję panie Mirku”

– napisała pani Jolanta, która pochwaliła się fakturą w internecie.

 

 

Pan Mirosław pytany przez TVN24 o swój czyn stwierdził, że przede wszystkim zależy mu na tym, by biznesy wynajmujących u niego lokale przetrwały trudny czas.

 

Podjąłem taką decyzję, żeby być solidarnym, żeby pozwolić im przetrwać. Te panie musiały zamknąć swoje sklepy, nie mogą pracować, nie mają przepływu gotówki, to za co miały zapłacić?

– wytłumaczył mężczyzna.

 

Być może ten czyn stanie się inspiracją dla innych polskich przedsiębiorców? Razem możemy o wiele lepiej znieść ten kryzys. Z kolei nasz rząd powinien wziąć przykład z pana Mirosława i zamiast przesuwać pieniądze, rozdawać i tworzyć nowe, dziwne mechanizmy, po prostu obniżyć lub zamrozić istniejące składki i podatki. Wówczas byłoby zarówno prościej jak i skuteczniej.

 

ZOBACZ TEŻ: Minister Szumowski ostrzega: jeśli nie zachowamy izolacji, liczba zakażeń będzie katastrofalnaKomentarze