Oficjalne informacje o ŚMIERCI z Pałacu Prezydenckiego! Nie żyje..

Oficjalne informacje o ŚMIERCI z Pałacu Prezydenckiego! Nie żyje..

Przekazano oficjalne informacje o śmierci zasłużonego człowieka!

O śmierci pisarza i kompozytora poinformowała rodzina. Sir Roger Scruton zmarł w wieku 75 lat, a w ostatnich miesiącach zmagał się i przegrał z rakiem.

„Z wielkim smutkiem ogłaszamy śmierć sir Rogera Scrutona. Umiłowany mąż Sophie, uwielbiany ojciec Sama i Lucy oraz ceniony brat Elizabeth i Andrei zmarł spokojnie w niedzielę 12 stycznia. Urodził się 27 lutego 1944 r. Przez ostatnie sześć miesięcy walczył z rakiem. Jego rodzina jest ogromnie dumna z niego i jego wszystkich osiągnięć” – czytamy w oświadczeniu.

 

Sir Roger Scruton był brytyjskim filozofem, pisarzem i kompozytorem. To także znawca i teoretyk współczesnego konserwatyzmu. Napisał ponad 30 książek i powieści tłumaczonych na wiele języków. W 2019 roku otrzymał doroczną nagrodę ministerstwa kultury i nauki od Piotra Glińskiego w kategorii architektura.

Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze, iż odszedł zasłużony i wielki człowiek.

 

„Odszedł Roger Scruton -brytyjski filozof i publicysta, profesor University of Buckingham, jeden z najważniejszych filozofów myśli konserwatywnej. Wielki Przyjaciel Polaków i wolnej, suwerennej Polski. Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP. Miał 76 lat. RiP”- poinformował Andrzej Duda.

 

ZOBACZ TEŻ:Warszawa: TIREM urządził sobie nocny rajd! JECHAŁ POD PRĄD PRZEZ…

 

Kondolencje po śmierci sir Rogera Scrutona złożyli m.in. w mediach społecznościowych również europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski oraz były prezes Polskiej Fundacji Narodowej Maciej Świrski. „Smutek i wielka strata” napisał inny europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba.

 

 

Źródło:wpwiadomości

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze