Przełom w leczeniu COVID-19. AMERYKANIE DOPUSZCZĄ…

Przełom w leczeniu COVID-19. AMERYKANIE DOPUSZCZĄ…

Amerykańska Agencja Żywności i Leków wydała decyzję, dopuszczenia nowej metody w leczeniu COVID-19.

Badania nad szczepionkami i nowymi lekami wciąż są w toku, a ich zakończenie wymaga jeszcze wielu miesięcy pracy. Lekarze na całym świecie poszukują dostępnych metod leczenia w walce z nowym koronawirusem.

 

Amerykańska Agencja Żywności i Leków wydała decyzję, w której dopuszcza stosowania osocza pacjentów wyleczonych z Covid-19.

 

„FDA dopuszcza możliwość stosowania w leczeniu krytycznych przypadków osocza pacjentów, którzy już przebyli Covid-19, w celu dostarczenia chorym odpowiednich przeciwciał przeciwko koronawirusowi”

– informuje „The Scientist”.

 

Na czym będzie polegała terapia osoczem i dla kogo jest przeznaczona?

 

Terapia osoczem jest terapią znaną od dziesiątek lat, dlatego nie wymaga dodatkowych badań. Leczenie to opiera się na wieloletnim doświadczeniu i założeniu, że pacjent, który już przeszedł chorobę wykształcił właściwe przeciwciała przeciwko wirusowi.

Osocze bogate w przeciwciała podane choremu wspiera jego układ odpornościowy. Takie leczenie będzie  jedynie dopuszczone w przypadkach krytycznych.

 

Po raz pierwszy, w drugiej połowie lutego osocze pacjentów wyleczonych z Covid-19 wykorzystali badacze z chińskiego koncernu National Biotec Group. Wykorzystano je w leczeniu 11 pacjentów, których stan określano jako krytyczny.

 

ZOBACZ TEŻ:Najniższe ceny PALIWA od wielu lat! Będzie jeszcze taniej?

 

„Osocze wykorzystywane do leczenia koronawirusa jest stworzone na bazie osocza wypełnionego przeciwciałami pobranego od pacjentów, których udało się w pełni wyleczyć”

podkreśliło National Biotec Group w komunikacie.

 

Leczenie osoczem było także powszechne w czasie epidemii grypy „Hiszpanki” w 1918 roku. Śmiertelność spadła wtedy aż o 50 procent.

 

ZOBACZ TEŻ:Kupujesz w markecie chleb? Zgodnie z zaleceniami GIS musisz zrobić jedną rzecz zanim go zjesz!

 

 

Źródło: focus.pl

Źródło zdjęcia: InstagramKomentarze