PRZEŁOMOWA decyzja papieża! Wierni od dawna na nią czekali!

Papież Franciszek podjął przełomową decyzję! Wierni od dawna na nią czekali! Co się stało? O co chodzi? Co to dla nas oznacza?

Papież Franciszek zmienił przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego. Dzięki temu oficjalnie pozwolił na to, co działo się już od dawna, czyli na dostęp świeckich kobiet do służby słowa oraz ołtarza. Chodzi o lektorat i akolitat.

Dotychczas odbywało się to bez oficjalnych przepisów.

Zobacz także: BARDZO niebezpieczne kaszki! Były w WIELU sklepach!

Papież wyjaśnił wszystko w liście do prefekta Kongregacji Nauki Wiary, którym jest kard. Luis Ladaria.

Franciszek stwierdził, że posługi lektoratu i akolitatu będą od teraz osiągalne też dla kobiet. Fakt, że kobiety czytają w kościele Pismo Święte lub są ministrantkami nie jest niczym nowym, ale dotychczas ta praktyka była autoryzowaną tylko przez biskupów. Nie było jednak mandatu instytucjonalnego.

Obowiązywały przepisy ustalone przez św. Pawła VI, który w 1972 r. uznał, że te posługi będą dostępne tylko dla mężczyzn.

Fot. Pixabay

Papież Franciszek ustalił teraz, że kobiety będą miały dostęp do tych posług i będą one udzielane przez akt liturgiczny. Zmiany papież uzasadnił potrzebą „ponownego odkrycia współodpowiedzialności wszystkich ochrzczonych w Kościele, a w szczególności misji świeckich”.

Czy dzięki tej zmianie w kościołach pojawi się więcej posługujących przy ołtarzu kobiet?

Zobacz także: Szczepionki na Covid-19 do WYRZUCENIA! Ta sprawa SZOKUJE!

Fot. Pixabay

Źródło: misyjne.pl

 Komentarze