PRZEŁOMOWE zmiany w sieci McDonald’s! Nie będziesz mógł…

Nadchodzą wielkie zmiany w popularnej sieci w McDonald’s. Dotyczą one wszystkich restauracji w kraju.

McDonald’s wprowadza wielkie zmiany. Od czwartku we wszystkich restauracjach nie są dostępne już plastikowe słomki dołączane do napojów. Na ich miejscu pojawią się ekologiczne, papierowe zamiennki. To jednak nie koniec zmian. Popularna sieć restauracji typu fast-food wprowadza także kilka innych proekologicznych rozwiązań.

 

ZOBACZ TAKŻE: WYSZŁA NA JAW tajemnica ojca Rydzyka! O wszystkim opowiedziała rodzina duchownego

 

Słomki oraz ich opakowania są wykonane w 100 proc. z papieru certyfikowanego przez PEFC – w 100 proc. nadają się do recyklingu. Producent zapewnia także, że są całkowicie bezpieczne dla konsumentów. Papierowe słomki mają wytrzymać do 5,5 h bez namakania. To rewelacyjna wiadomość ze strony McDonald’s. Restauracja zauważa, że rocznie w restauracjach firmy zużywanych jest 160 milionów słomek. To ogromna ilość.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chcesz otrzymać WIĘKSZY ZWROT PODATKU? Wystarczy, że…

 

To jednak nie koniec zmian. Restauracja wprowadziła także nowe, przyjazne środowisku opakowania popularnych lodów w kubeczku – McFlurry oraz patyczki do balonów. Te również są wykonane z papieru. McDonald’s deklaruje, że do 2025 roku wszystkie opakowania wykorzystywane w restauracjach będą pochodzić ze źródeł odnawialnych, recyklingu lub certyfikowanej produkcji.

 

 

„Rocznie w naszych restauracjach wykorzystujemy 160 mln słomek, 23 mln kubków do McFlurry i 3,5 mln patyczków do balonów. Zmiana surowca pozwala na znaczące ograniczenie zużycia plastiku. Dla konsumentów to niezauważalna różnica, ale dla środowiska ma duże znaczenie”tłumaczy zmianę restauracja McDonald’s w oficjalnym komunikacie.

 

źródło: McDonald’s

 

 

fot. pixabay


Komentarze