Przełomowy TEST na NARKOTYKI! W ciągu 2 minut wykryje nawet…

Naukowcy opracowali przełomowy test do wykrywania narkotyków. Wystarczą 2 minuty.

Nowa, przełomowa technika będzie miała na celu wykrycie substancji chemicznych wydzielanych wraz z potem. Ponadto taki test będzie mógł pomóc w rehabilitacji narkotykowej.

 

„Odcisk palca to świetny sposób na testowanie na obecność narkotyków, ponieważ jest on szybki i skuteczny. Korzystając z naszej metodologii, można przeanalizować próbkę odcisków palców pod kątem narkotyków w czasie krótszym niż 2 minuty”wyjaśnia dla „Daily Mail” współautor badań dr Min Jang z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Surrey.

 

Specjaliści dodają, że wykrycie narkotyku będzie także możliwe po dokładnym wymyciu rąk.

 

„Chodzi szczególnie o benzoiloekgoninę, wytwarzaną w organizmie po spożyciu kokainy. To pozwoli rozróżnić osoby, którą ją spożywały od tych, które miały z nią tylko styczność. Związek nie był obecny w próbkach od osób nieużywających narkotyku, nawet po dotknięciu kokainy, a następnie umyciu rąk” –podkreślają esksperci.

 

Nowy test na narkotyki będzie stosowany w celu wykrycia heroiny, amfetaminy, kokainy i marihuany.

Podobny system kontroli narkotyków wykorzystujący różne techniki skanowania do wykrywania określonych substancji w pocie jest już dostępny dzięki firmie Intelligent Fingerprinting z siedzibą w Cambridge.

 

ZOBACZ TEŻ:Uważaj! Ten popularny produkt uzależnia równie mocno, co TWARDE NARKOTYKI…

 

 

W samej Wielkiej Brytanii społeczność w wieku od 16 do 59 lat brała nielegalne narkotyki w którymś momencie swojego życia, a prawie jedna na dwadzieścia w ostatnim miesiącu.

 

 

Źródło:polsatnews/pixabayKomentarze