Przerażająca kolizja! Zderzył się autem ze stadem…

Przerażająca kolizja auta ze stadem dzikich zwierząt miała miejsce pod Kielcami w województwie świętokrzyskim.

W miejscowości Piaseczna Górka w gminie Morawica samochód osobowy zderzył się ze stadem dziewięciu dzików. Żadne zwierzę nie przeżyło.

 

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek, do zdarzenia doszło w piątek przed północą.

Kierowca z drobnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Początkowo droga krajowa z Kielc do Morawicy była całkowicie nieprzejezdna, a same utrudnienia w ruchu  trwały trzy godziny.

 

„Wypadek miał miejsce na drodze krajowej 73 Kielce – Tarnów. Jak wstępnie ustaliliśmy, 26-latek mieszkaniec powiatu kieleckiego, jadąc samochodem audi w miejscowości Piaseczna Górka wjechał w stado dzików, które wbiegło na jezdnie. Padło dziewięć zwierząt jedno dorosłe oraz osiem młodych” – powiedział Karol Macek.

 

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, a także pól i łąk, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W ostatnim czasie odnotowano bowiem zwiększoną ilość kolizji pojazdów ze zwierzyną leśną.

Szczególną uwagę powinniśmy zwracać o świcie i o zmierzchu. To w tych porach dnia ruch zwierzyny ulega nasileniu. Takie zwierzę potrafi ważyć kilkaset kilogramów. Zderzenie pojazdu osobowego z dużym zwierzęciem może spowodować poważne zagrożenie dla życia i zdrowia podróżujących nim osób. Ważne jest, aby na odcinkach dróg prowadzących przez leśne kompleksy zdecydowanie zdjąć nogę z gazu.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Przerażający wypadek na drodze! Motocyklista dosłownie „wyleciał w powietrze”!

 

 

Jak się zachować kiedy dojdzie do wypadku przy udziale dzikiego zwierzęcia?

 

Jeżeli do dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, pod żadnym pozorem nie należy jej dotykać ani przewozić. Kontakt ze zwierzęciem niesie ryzyko zakażenia m.in. wścieklizną. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim policję.

 

 

 

Źródło:radiozetwiadomości

Źródło zdjęcia:InstagramKomentarze