Przerażające dane! W Polsce na koronawirusa choruje już…

Zatrważające dane! Liczba osób zakażonych koronawirusem lawinowo wzrasta w naszym kraju.

Na całym świecie liczba osób zakażonych koronawirusem przekracza już 300 tys. W naszym kraju wykryte zostały 634 przypadki. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech. W ciągu ostatnich 24 godzin na półwyspie Apenińskim zmarło 651 osób.
Koronawirus w Polsce. Duży wzrost zakażeń.

Kolejne przypadki zachorowań są na bieżąco rejestrowane przez ministerstwo zdrowia. Aktualnie liczba osób zarażonych wynosi 634. Tylko dziś wykryto aż 98 nowych przypadków zakażenia SARS-COV-2 w Polsce.

Ponadto w wyniku zakażenia koronawirusem zmarły kolejne dwie osoby. Jedna z nich to kobieta w wieku zaledwie 37-lat.

-Wiadomo, że najpierw kobieta trafiła do szpitala w Wolicy koło Kalisza, później została przetransportowana do placówki w Poznaniu. – Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał; chora zmarła – mówił PAP szef SOR i rzecznik szpitala zakaźnego w Poznaniu, lek. med. Jacek Górny.

Ponadto resort zdrowia poinformował, że w szpitalu w Radomiu zarejestrowani siódmy zgon zakażonego koronawirusem. Był 43-letni mężczyzna.

-Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem” – informował ministerstwo.

Zmarły był zawodowym kierowcą PKS w Grójcu. Wobec tej sytuacji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach prosi by osoby, które jechały autobusem PKS Grójec w określonych dniach i na określonych trasach, pilnie zgłosiły się.

W sumie w Polsce w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło do tej pory 7 osób.


Komentarze