kraj

PRZERAŻAJĄCE! Płonie pół Europy. Teraz TEN kraj WALCZY ze STRASZNYM żywiołem

W wielu krajach Europy trwa potworna susza. Od stycznia 2019 do dziś w Polsce wybuchło więcej pożarów lasów niż w całym 2018 roku. Na Białorusi płonie kilkaset hektarów największych mokradeł w Europie. W Polsce w ostatnich dniach płonęła Puszcza Kampinowska. Teraz ten kraj walczy z ogniem.

Norwegia to kraj, który kojarzy się z lodowcami, śniegiem i fiordami. Jak się jednak okazuje potworna susza spowodowana globalnym ociepleniem klimatu i tu doprowadziła do wielu pożarów. Pożar w Sokndal zbliżał się do miasta. Ewakuowano160 domów, a całe centrum pozostawało w strefie zadymienia.

 

ZOBACZ TEŻ: [VIDEO] SZOK! Johny Depp ZAKOCHAŁ się w SŁOWIANCE! Czy zamieszka TU?

 

„- Pożar w Sokndal rozpoczął się w czterech miejscach. Największy obszar miał wielkość 4,5 kilometra kwadratowego i był bardzo niebezpieczny, gdyż przemieszczał się w kierunku centrum. Ogień rozprzestrzeniał się gwałtownie z powodu wiatru i suszy. Prędkość wiatru to nieco powyżej 10 metrów na sekundę”.

 

O godzinie 22.30 we wtorek, policja na poinformowała na Twitterze, że mieszkańcy 160 domów i mieszkań zostali ewakuowani do pobliskiej hali sportowej Sokndalshallen. Ewakuowanych zostało ponad 360 osób.

 

Służby poinformowały, że w akcjach gaśniczych brało udział ponad 150 osób ze straży pożarnej, policji, obrony cywilnej i Ochotniczej Organizacji Ratowniczej (FORF). Oprócz tego pożar gasiły trzy helikoptery.

 

Śmigłowce uratowały dwie osoby, którym płomienie odcięły drogę ucieczki. Ich ewakuacje przeprowadzono drogą powietrzną.

 

„– Temperatura spada i rośnie. Często zdarza się, że gdy słońce wschodzi i temperatura wzrasta, pojawiają się nowe zarzewia ognia, informuje straż pożarna, podkreślając zarazem, że jednostki pracujące w terenie mają już kontrolę nad płonącym lasem”.

 

Źródło: nettavisen.no

Fot. nettavisen.noKomentarze