Przeszedł samego siebie! 77-letni mężczyzna jeździł autem po…

Ostrowiecka policja otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego, która była zaniepokojona tym co zobaczyła przez swoje okno. Pijany mężczyzna jeździł niesprawnym autem.

Nic dziwnego, że niekompletne auto nie przeszkadzało 77-latkowi, ponieważ w jego krwi płynął alkohol. Kierowcą był mieszkaniec Ostrowa Świętokrzyskiego, który po osiedlu poruszał się zygzakiem.

 

Mało tego przemieszczając się uszkadzał inne zaparkowane auta co wzbudzało hałas. Nie miał on włączonego oświetlenia , a samochód posiadał tylko 3 kompletne koła oraz jedną felgę. Jedno z kół było całkowicie popsute.

 

Po przybyciu funkcjonariuszy policji na miejsce, u mężczyzny wykryto ponad promil alkoholu we krwi choć zpewniał on, że wypił tylko trochę swojskiego wina. Zdarzenie miało miejsce 9 września około godziny 23.

 

ZOBACZ TEŻ:Nie tylko zdobią, ale i leczą. Poznaj 5 gatunków roślin, które ratują życie!

 

Kierowcy za jazdę z promilem alkoholu we krwi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Brawura i alkohol nigdy nie idą w parze, niezaleznie od wieku. W tym przypaku kierowca został powstrzymany przed wyjechaniem w miasto. Policja, zawsze apeluje, by zwracać uwagę i reagować na niepokojące zachowania.

 

Źródło:szkolajazdy/pixabayKomentarze