raka

Przez błąd lekarzy przeszła chemioterapię i była leczona na raka! Później dowiedziała się, że niepotrzebnie!

Prawdziwą tragedię przeżyła 31-letnia Sarah Boyle z Wielkiej Brytanii. Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy podczas badań w uniwersyteckim szpitalu Royal Stoke dowiedziała się, że cierpi na złośliwy nowotwór piersi. Diagnoza zdruzgotała młodą kobietę. Mimo to postanowiła podjąć się leczenia by pokonać raka! Kilka miesięcy później okazało się, że trud jakiego się podjęła był  zupełnie niepotrzebny!

Sarah w ciągu kilku miesięcy przeszła kilka serii uciążliwej chemioterapii, wypadły jej włosy i czuła się fatalnie. Później lekarze postanowili usunąć jej obie piersi, by ograniczyć rozwój przerażającej choroby. 31-latka zgodziła się, ponieważ zależało jej na wyleczeniu z raka i powrocie do normalnego funkcjonowania. Prawdziwy szok przeżyła jednak w 2017 roku kiedy dowiedziała się, że wcale nie chorowała na nowotwór!
Kobieta postanowiła podjąć kroki prawne i walczyć o wysokie odszkodowanie. W toku prowadzonego śledztwa okazało się, że lekarze popełnili fatalną pomyłkę. Wyniki biopsji Sarah pomylili z wynikami innej pacjentki. Niestety żaden z nich się o tym nie zorientował! 31-latka martwi się teraz o swoje zdrowie, ponieważ chemioterapia jaką przeszła wyrządziła więcej szkód niż pożytku. Kobieta może mieć w przyszłości poważne problemy ze zdrowiem.

 

źródła: wprost.pl, foto youtube.com

 

Komentarze