Przez COVID-19 odwołali ci… Jak odzyskać PIENIĄDZE?

Przez COVID-19 odwołali ci… Jak odzyskać pieniądze? Czy to w ogóle możliwe?

Przez epidemię odwołano wiele wydarzeń. Nie odbywają się też niektóre wycieczki. Jak odzyskać pieniądze? Co musimy zrobić?

– Organizacja turystyczna nie chce zwrócić pieniędzy za voucher, z którego nie dało się skorzystać, a jego ważność niebawem upływa. W najbliższym terminie nie ma tymczasem atrakcyjnych wycieczek – napisał internauta.

Zobacz także: Jest ważna wiadomość dla rodzin! Chodzi o PIENIĄDZE!

Voucher to dowód uprawniający do odbioru towaru lub usługi.

– Decyzja o zwrocie pieniędzy spowoduje, że przedsiębiorca będzie zobowiązany do zwrotu środków, jednak dopiero po upływie 180 dni od odstąpienia lub rozwiązania umowy. Natomiast skorzystanie z vouchera skutkuje brakiem możliwości odstąpienia od umowy, jak również brakiem możliwości ubiegania się o zamianę vouchera na środki pieniężne – podał Rzecznik Praw Obywatelskich.

Możemy odstąpić od udziału w imprezie turystycznej. Gwarantuje nam to ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (t.j. Dz.U.2020.2139). Musimy to jednak zrobić przed wycieczką i z ważnych przyczyn.

Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. (Dz.U.2020.1842 ze zm.) mówi, że możemy wyrazić zgodę na otrzymanie w zamian vouchera do realizacji na przyszłe imprez turystyczne, które odbędą się w ciągu roku.

Zobacz także: Te jajka są bardzo NIEBEZPIECZNE! Uważaj!

Za taki voucher trudno więc będzie odzyskać pieniądze.

Fort. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze