Przez Dodę aż 40 000 osób zrobiło coś niesamowitego!

Doda to wokalistka, która na początku swojej kariery wzbudzała wiele kontrowersji. Teraz wyszło na jaw zdarzenie z przed 10 lat.

W tym czasie Doda związana była z satanistycznym muzykiem Nergalem. Adam Darski miał jednak białaczkę, a Dorota Rabczewska bardzo wspierała go w czasie choroby. Jak mówi ona sama:

 

to był cholernie ciężki rok, schudłam 7 kg, zachorowałam na bezsenność, wypadały mi włosy z nerwów, zaczęły doskwierać inne choroby. Wytwórnia kazała wydawać płytę bo…kontrakt🤷🏼‍♀️udzielałam podczas promocji jedne z gorszych wywiadów w moim życiu bo wszystko sypało się w środku i na zewnątrz. Ale niemiła ta Doda ,słyszałam..

 

I właśnie wtedy, w czasie jednego z występów, Doda apelowała o to, żeby zostać dawcami szpiku. To właśnie przeszczep szpiku lub komórek macierzystych jest szansą dla wielu chorych.

 

https://www.instagram.com/dodaqueen/

 

Jak się okazało, apel Dody był bardzo skuteczny. Jak czytamy na Instagramie fundacji DKMS:

 

Odzew był niesamowity, pakiety rejestracyjne zamówiło prawie 40 000 osób i ruszyła lawina dobra, które dzieje się do dzisiaj, bo aż 340 Pacjentów otrzymało szansę na życie od Dawców, którzy zarejestrowali się podczas tamtych wydarzeń. ❤️

 

Fundacja przygotowała dla Dody krótki filmik z podziękowaniem za jej zaangażowanie. Wokalistka wdzięczna jest za pamięć i za włączenie się do tej inicjatywy jej fanów:

 

Myślałam ,że już mało kto pamięta … jeżeli przyjdzie mi umrzeć teraz to będę czuła się spełniona. Nie dzięki nagrodom czy moimi spełnionymi marzeniami ale tym,że zrobiłam wszystko by uratować jednego człowieka a udało się aż 340😭😯 340 żyć. dziękuje Wam ,ze byliście wtedy ze mną.

 

https://twitter.com/DKMS_pl/status/1341426137940062208Komentarze