PRZEZ GODZINĘ po wypiciu COCA-COLI z twoim ciałem dzieje się TO!

Czy masz świadomość jakie procesy zachodzą w twoim ciele po wypiciu coca- coli. Dzieje się to w ciągu godziny!

Sam fakt, że Coca-Cola może nam posłużyć do czyszczenia silników lub udrożnienia rur, daje wyobrażenie o jej bardzo szkodliwym składzie.

 

Dane statystyczne alarmują: „coca –cola to produkt używany przez ogromną część społeczeństwa. Co 24 godziny, na całym świecie, spożywanych jest półtora biliona produktów tej marki”.

Tymczasem każda puszka czy butelka zawiera 10 łyżek cukru. Ponadto zawiera ona wiele środków chemicznych oddziaływujących na najważniejsze organy.

 

Oto co dzieje się z naszym organizmem w ciągu 1 godziny po wypiciu coca-coli:

 

Po 10 minutach: 10 łyżek cukru wpływa destrukcyjnie na nasz organizm. Nie wymiotujemy tylko dlatego, że nasze ciało produkuje kwas fosforowy.

Po 20 minutach: glukoza sprawia, że wzrasta poziom insuliny i trzustka zamienia cały cukier w tłuszcz.

Po 40 minutach: organizm wchłania całą zawartość kofeiny. Źrenice się rozszerzają, wzrasta ciśnienie krwi, a wątroba wydziela większe ilości cukrów do układu krwionośnego. Zaburza to proces regulacji snu i czuwania.

Po 45 minutach: organizm zaczyna uwalniać dopaminę w mózgu. Podobny efekt powoduje heroina.

Po 60 minutach: po godzinie najprawdopodobniej odczujemy potrzebę pójścia do łazienki. W momencie oddawania moczu pozbywamy się wapnia, magnezu i cynku.

 

ZOBACZ TEŻ:NIE pijesz wina za 1000 zł? To znaczy, że uważają Cię za…

 

Z upływem czasu zmniejsza się nasza aktywność i stajemy się bardziej leni. Dzieje się to za sprawą odczuwalnych skutków niskiego poziomu cukru we krwi.

 

 

 

Źródło:Instagram

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze