Koronawirus odstrasza Polaków przed kupnem i sprzedażą aut? Wpływ pandemii na rynek samochodowy widać gołym okiem!

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na gospodarkę wielu państw na świecie. O tym, że czasy są trudne świadczą również reakcje rynku samochodowego, który w normalnych warunkach kwitnie i nie narzeka na brak zainteresowania ze strony klienta. Oddziaływanie COVID-19 na rynek samochodowy w Polsce widać gołym okiem.

Przez szereg obostrzeń, które obowiązywały do 19 kwietnia br. wiele osób bało się bez potrzeby wychodzić czy wyjeżdżać z domów. Było to widać na ulicach, gdzie samochodów nadal jest zdecydowanie mniej. Ludzie pracują zdalnie w domach, a co za tym idzie z aut korzystają w sytuacji koniecznej. Można to zauważyć po zainteresowaniu kupnem i sprzedażą aut używanych, które spadło. Według danych strony AAA Auto zajmującej się zamieszczaniem ogłoszeń aut używanych ofert w marcu w stosunku do lutego pojawiło się o 33 000 mniej. To zdecydowana różnica, zważywszy na to, że w marcu i kwietniu chętniej i częściej zmieniamy samochody, ponieważ wiosna to idealny czas na takie zmiany. Nie da się ukryć, że wpływ pandemii koronawirusa na rynek samochodowy w Polsce widać gołym okiem.

Czytając pierwsze przykładowe forum dotyczące motoryzacji, czy sprzedaży/kupna aut używanych można zauważyć, że przez obostrzenia, które obowiązywały przez cały marzec i przez większą część kwietnia ludzie bali się ryzykować i kupować samochody. Po pierwsze nietrudno zarazić się od osoby, która jest nam zupełnie obca, po drugie wysokie mandaty skutecznie odstraszały potencjalnych nabywców, Świadczy o tym chociażby przykład mężczyzn. W marcu pojechali do Siedlec kupić samochód i zostali ukarani za to mandatem. W ich przypadku doszło jednak do poważnego naruszenia zasad obowiązkowej kwarantanny. Ludzie boją się również o obecną sytuację ekonomiczną kraju i unikają dużych wydatków, a zakup i rejestracja auta, plus wykupienie ubezpieczenia to jednak spory wydatek.

 

 

 

Jest jednak światełko w tunelu, gdyż wiele na to wskazuje, że sprzedawcy, czy komisy samochodowe po zniesieniu obostrzeń obniżą ceny aut. Chcąc w ten sposób przyciągnąć potencjalnych klientów. Ma to również związek z mniejszym popytem na auta jaki można zauważyć na rynku samochodowym. Sprzedawcy aut robią więc teraz wszystko, by obniżkami i w miarę atrakcyjną ceną przyciągnąć potencjalnego klienta, a co za tym idzie nabywcę. Wychodzi na to, że rynek aut używanych czekają duże zmiany i będą one dobre szczególnie dla kupujących.

 

ZOBACZ TAKŻE:Zgłosił zaginięcie córki! Chciał by szybciej odnaleziono jego skradziony samochód!

 

 

 

 

 Komentarze