Przez tydzień jadł tylko Nutellę! Nie spodziewał się takich efektów!

David Allegretti po prostu lubi Nutellę. Każdy dzień zaczynał od łyżki tego słodkiego przysmaku.

Pewnego dnia postanowił podjąć wyzwanie: przez tydzień będzie jeść tylko Nutellę i nic więcej.

 

Nutella to krem czekoladowo – orzechowy. Jak podaje jego producent firma Ferrero w składzie znajdziemy:

 

cukier, olej palmowy, ORZECHY LASKOWE (13%), MLEKO odtłuszczone w proszku (8,7%), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (7,4%), emulgator: lecytyny (SOJA); wanilina.

 

Wartości odżywcze wyglądają następująco:

Węglowodany – 57,5 g.
Tłuszcz – 30,9 g
Białko – 6,3 g
Sól – 0,107 g

 

Można zatem powiedzieć, że Nutella to cukier z tłuszczem i odrobiną białka. Krem jednak jest bardzo smaczny i ma miliony fanów na całym świecie.

Eksperyment jaki zrobił David Allegretti na pozór wydawać mógł się przyjemny. Cóż bardziej fajnego niż jeść słodkości przez cały czas?

 

Jednak efekty zaskoczyły mężczyznę! Już pierwszego dnia wieczorem miał zgagę i wymioty. Drugiego ból głowy, biegunkę przyćmiony umysł, czuł się „przumulony” a sprzede wszystkim pragnął wręcz pizzy i czuł się bardzo głodny.

Trzeciego dnia poczuł, że bardzo wyostrzył mu się węch (szczególnie jeśli chodzi o inne produkty), nadal miał biegunkę i czuł się chory, tęsknił za innym niż Nutella jedzeniem. Po zjedzeniu porcji czuł przypływ energii a potem gwałtowne osłabienie.

Czwarty dzień przyniósł totalny brak energii. David nie mógł już patrzeć na ulubiony do niedawna krem, więc wprowadzał modyfikacje – rozpuszczał nutellę w kawie lub jadł mrożoną.

Piątego dnia eksperymentu mężczyzna miał problemy z koncentracją i czuł się bardzo śpiący. Szóstego i siódmego sytuacja wyglądała bardzo podobnie i David Allegretti  nie mógł się już doczekać końca.

 

W podsumowaniu tygodnia mężczyzna ku swemu zaskoczeniu przekonał się, że schudł 3 kilogramy, ale czuł się fatalnie. Mówi, że miał też problemy z nastrojem, wpadał w euforię a potem w wielki smutek. Gdy zakończył eksperyment powiedział:

 

Spojrzałem w lustro i zobaczyłem patrzącego na mnie czarnookiego zombie, proszącego mnie o zjedzenie cholernego selera. Teraz mogę powiedzieć, że nie lubię Nutelli.

 

W trakcie swojego wyzwania David Allegretti  tęsknił za innymi, wyrazistymi smakami, a pierwszą rzeczą jaką zjadł po tygodniu z Nutellą była kanapka z wieprzowiną!

 

Zobacz też: Bożena Dykiel przyznała się! Potrzebuje pół litra wódki, by…

 

https://twitter.com/VICEfr/

 

fot. https://twitter.com/VICEfr/

na podst. https://www.sudinfo.be/Komentarze